Ukmergės biuras

Kaip pas mus atvykti?

Kauno g. 16-5,
20114, Ukmergė
Tel. (8 340) 52 361

Darbo laikas

Darbo dienomis – nuo 8.00 iki 17.00, pietų pertrauka – nuo 12.00 iki 12.45


Jus visada išklausys ir patars:

Biuro vadovė Vilma Kačinskienė Augalininkystės konsultantė (8 340) 52 361 8 650 62 638
Deimantė Bočiūnė Ekonomikos konsultantė (8 340) 52 361 8 690 22 385
Lina Grigaliūnė Ūkio apskaitos konsultantė (8 340) 52 361 8 699 965 07
Audronė Vaitkuvienė Ekonomikos konsultantė (8 340) 52 361 8 650 43 604
Zuzana Grigalevičienė Ūkio apskaitos konsultantė (8 340) 52 068 8 656 23 892
Jomantė Šklenskaitė Ūkio apskaitos konsultantė (8 340) 52 361

Elektroninio pašto adresai sudaromi pagal šią schemą nenaudojant lietuviškų raidžių -

KIEKVIENA DETALĖ SVARBI!

    Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) jau daugiau nei 20 metų dirba Lietuvos žemdirbiams, teikdama jiems ūkio apskaitos, augalininkystės, gyvulininkystės, inžinerijos, verslo ekonomikos, miškininkystės, darbų saugos paslaugas, organizuodama įvairius mokymus.

Tvarkoma apskaita

    LŽŪKT  Ukmergės r.  biure šiuo metu ūkio apskaitos paslaugas teikia nuolat kvalifikaciją keliančios konsultantės Lina Kavaliauskaitė, Audronė Vaitkuvienė, Zuzana Grigalevičienė ir Jomantė Šklenskaitė.
    Į ūkio apskaitos konsultantes dėl apskaitos gali kreiptis ne tik stambius ūkius turintys, bet ir tie ūkininkai, kurių ūkiuose finansinių operacijų nėra daug, bet jie yra PVM mokėtojai, turi deklaruoti pajamas ir sumokėti gyventojų pajamų mokestį.
    Ūkininkams labai svarbu, kad jų duomenys būtų apsaugoti. Galime juos nuraminti, visi ūkių apskaitos duomenys yra archyvuojami LŽŪKT interneto serveriuose, užtikrintas jų saugumas ir konfidencialumas. Apskaitos tvarkymo paslauga apdrausta civilinės profesinės atsakomybės draudimu.
    Taip pat dėl apskaitos tvarkymo į konsultantes gali kreiptis mažų ir vidutinių ūkių savininkai, užsiimantys ne žemės ūkio veikla.

Rengiami verslo planai ES paramai gauti

    Jei Jums reikia verslo projekto ar užpildyti paraišką ES paramai gauti, suorganizuoti pirkimų konkursą, parengti mokėjimo prašymą, pateikti informaciją apie projekto įgyvendinimo eigą, užpildyti projekto metinę ir galutinę ataskaitas, įvertinti ūkio ekonominį gyvybingumą, kreipkitės į biuro ekonomikos konsultantes Audronę Vaitkuvienę ir Daimantę Bočiūnę, kurios turi ES paramos projektų rengimo patirties, žino naujausius reikalavimus, kelia savo kvalifikaciją. Verslo planai yra rengiami specializuota, nuolat atnaujinama ir vieninga kompiuterine programa, užtikrinančia klientų duomenų saugumą.
    Konsultantė atliks ir ūkio veiklos ekonominę analizę, kuri labai reikalinga planuojant tolesnę ūkio veiklą, išsiaiškinant stipriąsias ir silpnąsias jos puses.

Teikiamos augalininkystės paslaugos

    Augalininkystės konsultantė Vilma Kačinskienė žemdirbiams padės užsipildyti visus privalomus dokumentus – augalų apsaugos, trąšų naudojimo apskaitos, ekologinės gamybos ūkio veiklos žurnalus, pagelbės rengiant ekologinio ūkio sertifikavimo dokumentus. Prireikus nuvažiuos į kliento ūkį ir paims dirvožemio, grūdų ėminius. Vadovaudamasis jų duomenimis, ūkininkas galės subalansuoti tręšimą, pasirinkti optimalų derliaus nuėmimo laiką, sėjomainą ir kt. Viena svarbiausių teikiamų paslaugų – tręšimo plano sudarymas naudojant ir mineralines, ir organines trąšas. Ūkis, turėdamas tręšimo planą, atitiks taikomus aplinkosaugos reikalavimus, išvengs galimų sankcijų išmokoms ar administracinių nuobaudų.
    Kolektyvas vadovaujasi posakiu – „Aptarnauk klientą su šypsena“ ir laukia jų, kad drauge aptartų ir padėtų išspręsti atsiradusias problemas ar atsakytų į aktualius klausimus.

    Jeigu Jus domina kitos Konsultavimo tarnybos paslaugos, kreipkitės į biuro vadovę.

LŽŪKT Ukmergės rajono biure dirba nauja ūkio apskaitos konsultantė

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) jau 25 metus Lietuvos žemdirbiams teikia ūkio apskaitos, augalininkystės, gyvulininkystės, verslo ekonomikos, miškininkystės, darbų saugos paslaugas, organizuoja įvairius mokymus. Visų žemės ūkio sričių konsultantai paslaugas teikia kiekviename šalies rajone ir kai kuriose savivaldybėse.

Atsižvelgiant į klientų poreikį, LŽŪKT Ukmergės rajono biuro kolektyvą papildė nauja darbuotoja – ūkio apskaitos konsultantė Jomantė Šklenskaitė.

Ūkio apskaitos konsultantė sutvarkys ūkio buhalterinę apskaitą dvejybine ar supaprastinta apskaitos sistema, taip pat apskaitą ir už praeitą laikotarpį. Naujiems biuro klientams konsultantė sudarys pradinį balansą, o PVM mokėtojams parengs dokumentus, reikalingus susigrąžinti PVM. Žemdirbiams, savo ūkiuose sukūrusiems darbo vietas, paskaičiuos samdomų darbuotojų darbo užmokesčius ir padės tinkamai su jais atsiskaityti. Naudojantis konsultantės paslaugomis, pavyks išvengti brangiai kainuojančių klaidų, susijusių su mokesčių mokėjimu.

Atsakingai dirbanti LŽŪKT Ukmergės rajono biuro komanda visada pasirengusi teikti rajono žemdirbiams reikalingas paslaugas ir konsultacijas, padėti įsisavinti ES paramos lėšas. Biuras įsikūręs adresu Kauno g. 16-5, Ukmergė.

Ūkio apskaitos konsultantei Jomantei Šklenskaitei skambinkite tel. (8 340) 52 361

Laukiame Ukmergės rajono biure!

LŽŪKT informacija

Ukmergės r. konsultavimo biuro komanda klientų laukia naujose patalpose

Kovo 18-ąja vyko Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Ukmergės rajono biuro įkurtuvės naujosiose patalpose. Nuo šiol biuro konsultantų komanda klientų lauks – Kauno g. 16-5.

Biuro vadovė, augalininkystės konsultantė Vilma Kačinskienė, pasitikdama susirinkusius svečius – klientus, bendradarbiaujančių institucijų atstovus – pasidžiaugė, kad biuro įkurtuvės vyksta simbolinės dienos išvakarėse – kovo 19 d. švenčiama tarptautinė Klientų diena. „Naujosios biuro patalpos pritaikytos ne tik darbuotojų poreikiams, jose geriau jausis ir klientai. Erdviose kabinetuose jie galės nevaržomai bendrauti su savo konsultantais, o naujų žinių pasisemti – mokymams ir seminarams pritaikytoje auditorijoje“, – džiaugėsi V. Kačinskienė.

Simbolinę naujųjų biuro patalpų atidarymo juostą perkirpo Ukmergės r. savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys ir Konsultavimo tarnybos direktorius Edvardas Makelis. Patalpas pašventino Ukmergės Švč. Trejybės parapijos klebonas Šarūnas Petrauskas.

Renginio dalyviams suorganizuota mini ekskursija. Jie supažindinti su biuro darbuotojomis ir jų teikiamomis paslaugomis. V. Kačinskienė visiems susirinkusiems pristatė ekonomikos konsultantę Audronę Vaitkuvienę, ūkio apskaitos konsultantes Liną Kavaliauskaitę, Gitaną Jakubonienę ir nė metų biure nedirbančią Zuzaną Grigalevičienę, kuri jau spėjo įgyti Ukmergės rajono ūkininkų pasitikėjimą.

„Atidarydami naujas biuro patalpas Ukmergėje, siekėme, kad gerai jaustųsi ir darbuotojai, ir klientai. Linkiu, kad kuo geriausiai sektųsi bendradarbiavimas tarp biuro ir ūkininkų, kad klientus tenkintų mūsų teikiamų paslaugų kokybė. Svarbiausia, kad žemdirbys, apsilankęs biure, gautų atsakymus į visus jam rūpimus klausimus ir būtų palengvintas kasdienis jo darbas“, – kalbėjo E. Makelis.

„Ukmergės savivaldybė džiaugiasi, kad mūsų mieste veikia Konsultavimo tarnybos biuras, kad jo komanda profesionali, jauna, energinga. Manau, kad biuro veikla – labai prasminga. Jau trečią dešimtmetį žygiuojate kartu su žemdirbiais, su jais pergyvenote visas reformas, jūsų konsultacijų visada reikėjo ir reikės. Linkiu ateityje skleisti inovatyvias idėjas, veržliai žengti pirmyn su pačiomis naujausiomis technologijomis, pristatyti jas mūsų žemdirbiams“, – Ukmergės kolektyvui gerų žodžių negailėjo Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas S. Stimburys.

Daug padėkos žodžių  konsultantėms pasakė klientai. Jie džiaugėsi, kad biuro komanda padeda siekti gerų ūkio rezultatų.

„Mūsų klientai žengia koja kojon su naujovėmis, ūkiuose diegia naujausias technologijas, siekia puikių rezultatų, o mes stengiamės pasiūlyti jiems naujų, reikalingų ir profesionaliai atliekamų paslaugų, atitinkančių besikeičiančius poreikius. Be Jūsų – nebūtų mūsų. Džiaugiamės, kad vertinate mūsų darbą. Gerų biuro rezultatų siekiame kaip vieninga komanda“, – renginio svečiams dėkojo biuro vadovė.

Ukmergės r. biuro komanda (iš kairės): ūkio apskaitos konsultantės Gitana Jakubonienė, Zuzana Grigalevičienė, Lina Kavaliauskaitė, biuro vadovė ir augalininkystės konsultantė Vilma Kačinskienė, ekonomikos konsultantė Audronė Vaitkuvienė

Ukmergės rajono respondentinių ūkių 2016 metų duomenų apžvalga

ŪADT sistemoje atskleidžiama detali informacija apie ūkininkų ūkius. Pagal pateiktų anketų rezultatus Europos Sąjunga sprendžia bene vieną svarbiausių klausimų – kiek dar reikia paremti ūkininkus, kokius ūkius daugiau ar mažiau remti. Kiekviena šalis įsipareigojusi į tinklą pateikti susistemintus duomenis. Lietuva pateikia vidutiniškai 1000–1100 anketų. Pagal sutartį už duomenų pateikimą atsakinga Žemės ūkio ministerija, kuri įpareigojo Lietuvos agrarinės ekonomikos institutą pateikti duomenis, o LŽŪKT – juos surinkti, susisteminti ir pateikti Lietuvos agrarinės ekonomikos institutui.

Pateikti 19 rajono ūkių duomenys

Ukmergės r. biuro konsultantės į ŪADT pateikė 19 respondentinių ūkių 2016 m. duomenis. Tarp rajono respondentinių ūkių buvo 11 augalininkystės ir 8 mišrūs ūkiai, kuriuose vyravo melžiamos karvės. Vidutinis bendras Ukmergės r. respondentinių ūkių valdomas žemės plotas buvo 103,68 ha, didžiausiais – 405,97 ha, mažiausias – 9,58 hektaro.

1 pav. Ukmergės r. žemės ūkio augalų derlingumas, t/ha

Lyginant Ukmergės r. 2016 m. augalų derlingumą su Lietuvos augalų derlingumu 2015 m., matyti, jog 2016 m. rajone buvo mažiau derlingi nei praėję metai visoje šalyje. Tam įtakos turėjo nepalankios gamtinės sąlygos, žemės, esančios mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse.

Žieminių kviečių rajono respondentiniuose ūkiuose prikulta vidutiniškai po 3,25 t/ha, rugių – 2,84 t/ha, vasarinių miežių – 1,88 t/ha, avižų – 2,23 t/ha, žieminių kvietrugių – 2,65 t/ha, žieminių rapsų – 2,59 t/ha, bulvių prikasta – 15,87 t/ha. Grūdinių mišinių derlingumas, palyginti su 2015 m. Lietuvos respondentinių ūkių duomenimis, padidėjo nuo 2,37 t/ha iki 2,58 t/ha, tačiau ženkliai sumažėjo lauko daržovių derlingumas – nuo 15,89 t/ha net iki 1,82 t/ha.

2 pav. Ukmergės r. respondentinių ūkių karvių skaičius ir primilžis iš karvės, t

Kadangi Ukmergės r. priskiriamas mažesnio derlingumo žemės plotams, beveik pusė respondentinių ūkių (8 iš 19) buvo galvijų augintojai. Visuose rajono respondentiniuose ūkiuose augintos melžiamos karvės. Daugumoje – iki 20 galvijų, dvejuose – nuo 30 iki 50 ir viename – apie 200 galvijų. Rajone per 2016 m. respondentiniuose ūkiuose primelžta 232 t pieno, vidutinis rajono primilžis iš karvės buvo 5,09 t ir nežymiai skyrėsi nuo vidutinio šalies primilžio 2015 m., kuris buvo 5,04 t iš karvės.

3 pav. Ukmergės r. respondentinių ūkių bendroji produkcija, proc.

Nagrinėjant Ukmergės r. respondentinių ūkių bendrosios produkcijos sandarą, matyti, kad didžiausią žemės ūkio veiklos apimtį sudarė augalininkystės pajamos – net 66,23 procentus. Kur kas mažesnės gyvulininkystės pajamos – tik 26,68 proc., perdirbimo ir miškininkystės pajamos – 7,09 procento. Nors rajone augalininkystės ir gyvulininkystės ūkių skaičius panašus, tačiau gyvulininkystės pajamos kur kas mažesnės, lyginant su augalininkystės pajamomis. Tam įtakos turėjo sumažėjusios pieno ir mėsos supirkimo kainos.

Žemės ūkio paslaugų, perdirbimo ir miškininkystės pajamos rajono ūkiuose buvo tik papildomos, todėl jų sumos nežymios.

4 pav. Ukmergės r. respondentinių ūkių efektyvumo rodikliai, proc.

Analizuojant Ukmergės r. respondentinių ūkių 2016 m. veikos rodiklius, matyti, kad jie labai panašūs į vidutinius 2015 m. šalies respondentinių ūkių rodiklius.

Kapitalo pakankamumo rodiklis rodo, kad rajono respondentiniai ūkiai buvo pakankamai stabilūs, nes vidutiniškai 81,65 proc. ūkiuose turimo turto sudarė nuosavomis lėšomis įsigytas turtas.

Bendrojo įsiskolinimo rodiklis taip pat rodo, kad respondentinių ūkių finansinė rizika nebuvo didelė, skolintomis lėšomis finansuota vidutiniškai 0,18 proc. turimo turto.

Ryškus skirtumas yra tik tarp bendrojo mokumo ir grynojo pelningumo rodiklių. Bendrasis mokumas rajone buvo vidutiniškai 27,18 procento. Šis rodiklis rodo, jog rajono respondentiniai ūkiai buvo sukaupę daug apyvartinių lėšų, kurių nepanaudojo. Tam įtakos turėjo padidėjęs derlingumas ir sumažėjusios produkcijos supirkimo kainos, paskatinusios ūkininkus dalį produkcijos palikti parduoti kitais metais viliantis gauti daugiau pajamų. Dėl šių priežasčių rajono respondentinių ūkių grynasis pelningumas pasiekė vos -0,25 procento.

Analizuojant rajono respondentinių ūkių turto apyvartumo rodiklį, kuris buvo vidutiniškai 0,20 proc., galima daryti išvadą, kad respondentiniai ūkiai ne itin efektyviai valdė turimą turtą. Subsidijų dalis pajamose rajono respondentiniuose ūkiuose sudarė 42,50 proc. ir buvo beveik dvigubai didesnė, lyginant su 2015 m. Lietuvos respondentinių ūkių vidutiniu rodikliu.

Ukmergės r. biuro ūkio apskaitos konsultantė Zuzana Grigalevičienė,
tel.: (8 340) 52 361, 8 656  23 892