Prisijunk, pajusk įkvėpimą ir sužinok apie modernų ūkininkavimą!

2017-11-29 07:04:47

Žemės ūkis ir maisto produktų gamyba – viena svarbiausių pasaulinės ekonomikos sudedamųjų dalių. Žemdirbiams čia tenka nemenkas iššūkis – tvariai gaminti konkurencingus žemės ūkio produktus saugojant gamtą ir biologinę įvairovę. Raktas į  tokią  darnią žemės ūkio veiklą – informacinių technologijų taikymas ir neformalus mokymasis.

Tarptautinė keturių šalių projekto „Pažengusių ūkininkų gebėjimų stiprinimas (SKIFF)“ komanda žemdirbiams sukūrė ne vieną informacinį produktą, skirtą žemės ūkiui. Visi SKIFF projekto rezultatai pristatyti šį mėnesį vykusiuose sklaidos renginiuose Aleksandro Stulginskio universitete bei Kauno kolegijoje.

Kartu su lietuviais projektą SKIFF įgyvendina du partneriai iš Graikijos – Kompiuterinių technologijų ir spaudos institutas Diophantus prie Graikijos švietimo ir mokslo ministerijos, privatus  Europos integracijos ir plėtros institutas, konsultacinė įmonė „Blankcon“ iš Olandijos, Turkijos MKV Tarptautinio konsultavimo, mokymo ir prekybos paslaugų įmonė bei Turkijos žemės ūkio ir gyvulininkystės ministerija.

Skiff projekto metu sukurta mokymų platforma internete, kuri pasiekiama ir per mobiliąsias aplikacijas pagal šešias mokymų temas: ekologinį ūkininkavimą, kaimo plėtrą, žemės ūkio rinką, ūkio valdymą, ekonomiką, grįstą biotechnologijomis, informavimo ir komunikavimo technologijas žemės ūkyje, taip pat komercinė platforma, skirta parduoti žemės ūkio produktus iš ūkio, bei projekto mobilioji programėlė. Visi projekto produktai yra sukurti projekto partnerių gimtosiomis kalbomis: graikų, olandų, turkų, lietuvių, o taip pat ir anglų kalba.

„Dar prieš kelis metus daugelyje projektų planuoti daugiakalbius veiksmus buvo itin sudėtinga. Vyravo nuostata, kad tarptautiniuose projektuose sukurti rezultatai anglų kalba yra įprasta praktika. Pastaruoju metu gręžiantis į galutinį produkto vartotoją – ūkininką, ši tendencija radikaliai pakito – daugelis projektų su pasididžiavimu demonstruoja ir reguliariai viešina informaciją apie rezultatus daugiakalbiu formatu. Ir tai labai patrauklu, jei vietinius ūkininkus nori informuoti apie naujoves“, – pristatydama SKIFF projekto rezultatus teigė dr. Gintarė Kučinskienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Inovacijų plėtros ir projektų valdymo skyriaus vadovė.

Daugiau skaitykite čia.

Naudinga vaizdo informacija

Prisijunk, pajusk įkvėpimą ir sužinok apie modernų ūkininkavimą!

LŽŪKT informacija