ES parama maisto tiekimo grandinių vystymui ir vietos rinkoms skatinti

2018-02-08 06:52:46

Trumpos maisto tiekimo grandinės grindžiamos pasitikėjimu, bendradarbiavimu ir tiesioginiu gaminių tiekimu, o tai labai svarbu vartotojui, ieškančiam sveiko, šviežio ir kokybiško maisto. Sustiprinti ryšį tarp vartotojo ir gamintojo, derinant minėtus aspektus, padės ES skirta parama maisto tiekimo grandinių vystymui ir vietos rinkoms skatinti. Trumpa grandinė suteikia galimybę ūkininkui savo užaugintą ir pagamintą produkciją parduoti tiesiogiai be tarpininkų ir taip palaikyti ryšį su vartotoju.

Nuo šių metų vasario 1 d. pradedamos rinkti paraiškos paremti ūkio subjektų bendradarbiavimą, realizuojant žemės ūkio produktus, gaminant ir/arba perdirbant maisto produktus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Paraiškos renkamos iki kovo 30 d. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 1 833 000 Eur paramos suma.

Pagal priemonės veiklos sritį remiamas ūkio subjektų bendradarbiavimas, užtikrinant aktyvesnį žemės ūkio produktų paklausos augimą, tinkamą žemės ūkio produktų propagavimą bei gamintojų integraciją į maisto tiekimo grandinę, paramą skiriant trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu.

Daugiau skaitykite čia.