LŽŪKT miškininkai dalyvauja parodoje „Baltijos miškai 2018“

2018-05-11 07:20:02

Gegužės 10–12 d. LŽŪKT Miškininkystės biuro komanda dalyvauja ir pristato teikiamas paslaugas jau šeštą kartą rengiamoje tarptautinėje miškininkystės parodoje „Baltijos miškai 2018“, kurią organizuoja žurnalas „Miškai“.

Miškininkystės biuro specialistai teikia paslaugas ir konsultuoja privačių miškų savininkus ar kitus asmenis, suinteresuotus miškų ūkio plėtra.
Miško naudojimas reglamentuojamas ir kontroliuojamas. Tam  yra sukurti 35 įstatymai ir teisės aktai, o jei sklypas patenka į apsauginę zoną ar draustinį – prisideda dar daugiau kaip 60 teisės aktų, reglamentuojančių augmenijos ir gyvūnijos apsaugą.
„Vykdant ūkinę veiklą ir norint nepasiklysti įstatymų ir teisės aktų gausoje, reikalingos miškininkystės specialistų konsultacijos. Miškininkystės biuro specialistai rengia miškotvarkos projektus, pagal kuriuos planuojami ir vykdomi miško ūkio darbai, atliekame nešališką ir tikslų medynų tūrio ir kokybės vertinimą, biržių atrėžimą visų rūšių kirtimams, miško valdų matavimo GPS aparatu ir deklaravimo darbus, pažymime valdos ribines linijas, sudarome valdų žemėlapius, parengiame želdinimo projektus norintiems pasinaudoti ES parama miškui įveisti. Taip pat suteikiame visas kitas miškininkystės paslaugas ir užpildome visas paraiškas pagal KPP  miškininkystės srities priemones. Tad kviečiu parodos lankytojus kreiptis į mus visais miškininkystės klausimais“, – sako biuro vadovas Mantas Norkūnas.

Pristatomos naujos paslaugos

Žemės sklypų kadastriniai matavimai, topografinė nuotrauka, inžinerinių tinklų geodezinė nuotrauka, pastatų išpildomoji (geodezinė-kontrolinė) nuotrauka, žemės sklypo naudojimosi tvarkos tarp bendraturčių plano parengimas – tai naujos LŽŪKT paslaugos privačių miškų savininkams. Jas parodoje pristato geodezijos specialistė Justina Nefaitė.

Įspūdinga programa

Kauno rajone, Girionyse, vykstančioje parodoje laukia įspūdinga programa. Viena iš atrakcijų –šokolado liejimas ir galimybė nemokamai pasivaišinti UAB „AJ šokoladas“ aukščiausios rūšies šokoladu, iš kurio ir bus sukurtas 1,5 m skersmens Lietuvos kontūras.
Taip pat galima dalyvauti tikrame medienos aukcione, kuris vyks nuo centrinės parodos scenos.
Kiekvienas norintysis Šeimų parke gali pasodinti savo vardinį ąžuoliuką.
Parodos lankytojų laukia nuotaikinga humoristinė programa ir istorinio klubo „Viduramžiai“ pasirodymas.
Parodos metu konferencijų centre kasdien vyksta net po kelis seminarus aktualiausiomis privačios miškininkystės, miško turizmo Lietuvoje, kraštovaizdžio formavimo, dekoratyvinių augalų komponavimo bei priežiūros, medienos ruošos, biokuro gamybos, investavimo Baltijos šalių miškuose ir kitomis temomis.

LŽŪKT paslaugas miško savininkams  pristato Justina Nefaitė (kairėje) ir Vita Guogaitė

Daugiau www.agroakademija.lt užfiksuotų akimirkų čia.

LŽŪKT informacija