Į Pasaulines artojų varžybas išlydėti geriausieji Lietuvos artojai

2014-08-29 09:35:04

Rugpjūčio 28 d. LR žemės ūkio ministerijoje į Pasaulines artojų varžybas, vyksiančias Prancūzijoje, palydėti du artojai – Kazys Genčius bei Andrius Baublys, praėjusiais metais vykusiose Lietuvos artojų varžybose užėmę pirmąsias vietas.

Praėjusiais metais tiek respublikinių, tiek pasaulinių varžybų senbuvis K. Genčius pirmąją vietą užėmė – apverčiamųjų plūgų grupėje, o jaunasis ūkininkas, pirmą kartą vykstantis į pasaulines varžybas, A. Baublys – geriausius rezultatus parodė tradicinių plūgų grupėje.

Kaip ir buvo minėta, Kazys Genčius – tikras arimo entuziastas, profesionalas, 1999  ir 2001 m. dalyvavęs Pasaulio artojų varžybose tradicinių plūgų klasėje. O 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 m. vykusiose pasaulinės varžybose arė apverčiamaisiais plūgais.  2009 m. K. Genčius varžybose laimėjo bronzos medalį.

Išlydėdama geriausius šalies artojus LR žemės ūkio ministrė jiems linkėjo sėkmės. „Visada reikia tikėti savimi, tai yra svarbiausia. Todėl visuomet linkiu ne tik sėkmės, bet ir pasitikėjimo savimi, lauksime sugrįžtant“, – įteikdama gėles sakė Virginija Baltraitienė.

 Iš kairės: R. Krasuckis, A. Damanskis, V. Bogužas, A. Malinauskas, K. Genčius, V. Baltraitienė, A. Baublys, J. Baublys, S. Cironka (zum.lt svetainės nuotrauka)

Pasaulio artojų varžybos šiemet vyks pietvakarių Prancūzijoje, Bordo mieste (pranc. Bordeaux).  „Varžybose dalyvauju jau bene 10 metų, o ariu laukus jau kokie 15 metų. Arimo sportas labai įdomus, nes reikia ne tik fizinių, bet ir protinių gebėjimų, be to, labai daug kas priklauso nuo technikos, nuo oro sąlygų, nuo žemės“, –  pasakojo jaunasis sportininkas A. Baublys.

Lietuvos artojų komanda šių metų rugpjūčio 29 d.–rugsėjo 8 d. dalyvaus 61-iose Pasaulio artojų varžybose Prancūzijoje. Jau tapo tradicija, kad Lietuvos artojų delegacija, išvykstanti į Pasaulio artojų varžybas, palydima Žemės ūkio ministerijoje.

Kartu su artojais į Prancūziją išvyko ir Pasaulio artojų organizacijos valdybos narys, Pasaulio artojų varžybų teisėjas, Aleksandro Stulginskio universiteto Agronomijos fakulteto prodekanas dr. Vaclovas Bogužas, Lietuvos artojų asociacijos prezidentas, Pasaulio artojų varžybų teisėjas, LŽŪKT Augalininkystės skyriaus vyresnysis specialistas dr. Alfonsas Malinauskas.

Pasaulio artojų varžybų dalyvių pasiekimų ir jų sugrįžtant laukia ir Konsultavimo tarnybos kolektyvas, kadangi po jų – abu dalyviai – tiek K. Genčius, tiek A. Baublys – planuoja dalyvauti Lietuvos artojų varžybose 2014, vyksiančiose rugsėjo 19 d. Mantviliškio k., Kėdainių r.

LŽŪKT ir LR ŽŪM informacija