Latvijos konsultantai domėjosi žemės ūkio ekonomikos nūdiena

2014-11-27 13:55:13

Vis garsiau kalbant apie precizinį arba tikslųjį ūkininkavimą minimas ir tikslusis skaičiavimas. Ūkininkai, galvojantys apie verslo sėkmę, analizuoja ūkio duomenis, o perspektyvas planuoja drauge su konsultantais atlikę ekonominę ūkio veiklos analizę.

Apie tai, kad ekonominės ūkio veiklos analizės dar nėra populiarios, ir apie kitus žemės ūkio ekonomikos specialistams ir konsultantams aktualius klausimus diskutavo Latvijos ir Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybų ekonomikos specialistai ir konsultantai.

Su kolegomis iš Latvijos Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos mokymo centre „Agroakademija“ ir Jurbarko rajono biure bendravo Verslo ekonomikos skyriaus vadovė Vaida Gomoliauskienė, skyriaus specialistė Vaida Čepienė, Jurbarko rajono biuro vadovė Kristina Gakienė, biuro ekonomikos konsultantė Ramutė Mockevičienė. Jos pristatė Verslo ekonomikos skyriaus ir biuro veiklą, atsakė į svečius dominusius klausimus apie ūkio veiklos programos „e-GEBA“ ekonomikos modulio galimybes, ekonomikos konsultantų bendradarbiavimą su gyvulininkystės ir augalininkystės konsultantais, ekonominių paslaugų kainodarą, įkainių už paslaugas skaičiavimo mechanizmą, konsultantų atsakomybę už paslaugų kokybę ir kt.

„Mums įdomi jūsų patirtis. Manome, kad geriausios išvados dėl pokyčių daromos pasiklausius ir pamačius. Paaiškėjo, kad bendra situacija, susijusi su ekonominėmis žemės ūkio paslaugomis, abiejose šalyse yra panaši. Tik jūs toliau pažengę tiksliojo skaičiavimo link. Kalbu apie ūkio valdymo programą „e-GEBA“ ir joje esantį ekonomikos modulį. Dar mus sudomino jūsų įkainių už paslaugas skaičiavimo praktika“, – sakė Latvijos konsultavimo tarnybos ekonomikos konsultantų delegacijos vadovė, tarptautinių projektų koordinatorė Aija Židena.

Svečiams buvo suteikta galimybė pabendrauti su Raseinių rajone ūkininkaujančiu Eugenijumi Jasiuliu ir Tauragės rajono ūkininku Antanu Šegždu. Latviai domėjosi bendra ūkių situacija, ES paramos įsisavinimu, ūkininkų bendradarbiavimu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba.

„Šio vizito tikslus pasiekėme. Išsivežame daug minčių, kurias apibendrinsime sugrįžę. Galvoju, kad ateityje tarsimės dėl gyvulininkystės ir augalininkystės konsultantų vizito pas jus. Mielai priimsime ir jūsų konsultantus“, – sakė Aija Židena.

Lietuvos ir Latvijos žemės ūkio konsultavimo tarnybų bendradarbiavimas keičiantis patirtimi, dalyvaujant įvairiuose projektuose, tęsiasi jau 20 metų.

Su susitikimo programa supažindina Verslo ekonomikos skyriaus vadovė Vaida Gomoliauskienė.

 Susitikimo mokymo centre „Agroakademija“ akimirka.

 Į svečių klausimus atsako Jurbarko rajono biuro vadovė Kristina Gakienė (pirma iš dešinės).

Tauragės rajone svečius pasitinka ūkininkai  Zita ir Antanas Šegždai bei LŽŪKT Tauragės rajono biuro vadovas Petras Kulikauskas.

 Latvijos konsultavimo tarnybos ekonomikos konsultantų delegacijos vadovė, tarptautinių projektų koordinatorė Aija Židena dėkoja Jurbarko rajono biuro vadovei už šiltą priėmimą.

LŽŪKT informacija