Gyvulininkystė – ne verslas, o gyvenimo būdas

2015-05-11 10:41:57

Gyvulių augintojų darbas yra vienas sunkiausių, todėl Žemės ūkio ministerija siekia sudaryti kuo palankesnę aplinką plėsti ūkius, realizuoti produkciją, suformuoti patrauklų gyvulininkystės produktų įvaizdį šalyje ir užsienyje. Tradicinio konkurso „Pažangiausias gyvulininkystės ūkis 2015“ apdovanojimų ceremonijoje buvo iškilmingai pagerbti pačių geriausių galvijininkystės, žirgų, ožkų, avių, paukštininkystės, bičių ir mišrių ūkių savininkai.

    „Džiaugiuosi galėdama asmeniškai paspausti ranką ir palinkėti sėkmės žmonėms, kurie nei žiemą, nei vasara neturi atokvėpio, kuriems gyvulininkystė jau nebe verslas, o tiesiog  gyvenimo būdas. Ačiū visiems už gražų darbą“, – Akademijos kultūros centre (Akademija, Kėdainių r.) įvykusiame renginyje kalbėjo žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Gyvulininkystės patriotus, sėkmingai įveikusius visus šio sektoriaus pakilimus ir nuosmukius, sveikino ne tik įvairių valstybės institucijų, visuomeninių organizacijų, verslo atstovai, bet ir Punsko valsčiaus ūkininkai.   

Konkurso metu vertinta inovacijų sklaida gyvulininkystės ūkiuose, ūkio gyvulių produktyvumas, ūkyje įdiegtų pašarų gamybos, šėrimo, melžimo bei kitos technologijos. Labai svarbu buvo ir aplinkos švara, sodybos tvarkingumas, buitinių atliekų, mėšlo, srutų laikymo, komposto duobių, naftos produktų talpyklų, technikos laikymo tvarkingumas ir kt.

Lietuvos zootechnikų sąjungos organizuojamas konkursas vyksta jau aštuntus metus. Šiemet jame dalyvavo 32 ūkiai, iš kurių atrinkta ir nugalėtojais pripažinta 12. Ūkių įvertinimą padėjo atlikti Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos ir UAB „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ specialistai. Ūkiai nugalėtojai konkurse vėl gali dalyvauti po trejų metų.

LŽŪKT – konkurso rėmėja

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba – viena iš šio konkurso rėmėjų. Sveikindamas susirinkusius į šventinį renginį, įstaigos direktorius dr. Edvardas Makelis akcentavo, kad sprendžiant gyvulininkystės sektoriaus problemas labai svarbūs yra ūkio ekonominio efektyvumo skaičiavimai.

LŽŪKT Gyvulininkystės skyriaus specialistai renginio dalyviams pristatė mokymų centre „Agroakademija“ įkurtą melžimo mokymo klasę ir kitą gyvulininkystės ūkiuose taikomą įrangą.

Tarp nugalėtojų – LŽŪKT klientai

Tarp 12 konkurso nugalėtojų – LŽŪKT Rokiškio rajono biuro klientė Jurgita Stumbrienė ir Ignalinos rajono biuro klientas Mindaugas Ralys.

Jurgita Stumbrienė ūkininkauti pradėjo nuo vienos karvės ir 20 ha žemės. Įsigijusi ir rekonstravusi  kolūkio laikų fermą, užpildė ją melžiamomis karvėmis. Jau trejus metus iš eilės ūkio karvių banda – produktyviausia rajone. Kadangi rajone nenašios žemės, ūkininkė įsigijo Limuzinų veislės mėsinių galvijų, kurių skerdena iškeliauja į Šveicariją. 2005 m. ūkis buvo geriausiai įvertintas konkurse „Pavyzdingiausiai tvarkomas jaunojo ūkininko ūkis“.

Mindaugo Ralio ūkis tapo pažangiausiu avininkystės ūkiu. Jis buvo įkurtas 2005 m., iš Vokietijos ir Danijos atvežus 200 avių. Pradžioje ūkininkas nuomojosi 50 ha žemės ir vieną iš buvusio kolūkio pastatų. Šiuo metu Mindaugo Ralio ūkis – tai puikus inovatyvaus, verslaus ūkininkavimo pavyzdys. 

 Nuotraukoje iš kairės LŽŪKT Gyvulininkystės skyriaus specialisto Vyto Gudaičio,  LŽŪKT direktoriaus dr. Edvardo Makelio, Gyvulininkystės skyriaus vadovės Daivos Gurauskienės  ir Žemės ūkio ministrės Virginijos Baltraitienės diskusija Gyvulininkystės mokymų centre.

 Šventės dalyviai Akademijos kultūros centre.

LŽŪKT klientę Jurgitą Stumbrienę (viduryje) su vyru sveikino Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, konkurso rėmėjai ir organizatoriai.

ŽŪM ir LŽŪKT informacija