Gintarinis avilys iškeliavo į Vilniaus rajoną

2013-08-06 06:38:22

Jau trejus metus iš eilės LŽŪKT uoliausiems bitininkams dovanoja gintarinį avilį. Šiais metais už darbštumą, pasišventimą bitininkavimo tradicijoms ir jų perdavimą jaunajai kartai prizas atiteko Kazimierui Sadauskui.

 

 

 

 

 

 

 

 

Rugpjūčio 3–4 dienomis Plungės rajone, Mordosų kaime, Pramogų ir poilsio komplekse „Žemsodis“ vykusioje bitininkų šventėje apsilankė ir gintariniu aviliu nugalėtoją apdovanojo LŽŪKT Gyvulininkystės skyriaus specialistė Vilma Živatkauskienė.

Antrą kartą iš eilės pažangiausiu bitynu Lietuvoje išrinktas Kazio Sadausko bitynas Vilniaus rajone. Anot bitininko, viskas prasidėjo, kai uošvis perdavė bičių ūkį. Tai paskatino domėtis bitininkyste, į veiklą įtraukti jaunimą, perduoti iš kartos į kartą puoselėtas bitininkystės tradicijas. 30-ties bičių šeimų bityną prižiūrintis K. Sadauskas nusimano ne tik apie bites. Nagingas bitininkas savo rankomis daro ilgaamžius, patogius Dadano tipo avilius, medinius stendus.

Šventė maloniai nustebino V. Živatkauskienę. Visus dalyvaujančius sveikino viešnios ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos, Latvijos, Estijos netgi Afrikos. Gausiai sugūžėjusius svečius bitininkai lepino šviežutėliu derliumi, vyko jaunųjų bitininkų varžytuvės, maudynės, sporto varžybos, pasirodė įvairūs ansambliai, orkestrai, Latvijos moksleiviai pristatė originalią piešinių parodą.

Derlių pristatė įvairių rajonų bitininkai.

Bitininkų šventę metai iš metų organizuoja Lietuvos bitininkų sąjunga. Ne pelno siekianti organizacija stengiasi atgaivinti senas ir formuoti naujas bitininkų bendravimo tradicijas, pagaminti ir pateikti aukštos kokybės bičių produktus, bendrauti su užsienio šalių bitininkystės mokslo ir verslo įstaigomis, bitininkais. 2001 m. į savo veiklą įtraukė 44 bitininkų draugijas.

LŽŪKT inf.