Ūkio apskaitą tvarkantys konsultantai atliko didelį darbą

2015-12-03 08:21:10

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) rajonų biuruose ūkų apskaitą tvarkantys konsultantai atliko didelį darbą – Lietuvos agrarinės ekonomikos institutui apibendrinti pateikė 1306 Lietuvos respondentinių ūkių anketas. Jos jau pateiktos Europos Komisijos Žemės ūkio direktoratui.

Šiemet konsultantams teko dirbti naujoje Europos Sąjungos Ūkių apskaitos duomenų tinklo programoje. Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto tyrėja R. Daunytė sakė, kad naujovės konsultantų neišgąsdino. Jie greitai įsisavino naują programą, dirbo profesionaliai ir laiku pateikė visus duomenis.

Sėkmingas Lietuvos specialistų darbas lėmė, kad Lietuva pirmoji Europos Komisijai pateikė Ūkio apskaitos duomenų tinklui reikalingą informaciją. „Mūsų duomenys buvo išsiųsti spalio 20 d., šiandien jau gruodžio pradžia, o dar tebesame vienintelė šalis, į ES ŪADT pateikusi respondentinių ūkių duomenis už 2014 metus“, – drauge nuveiktu darbu džiaugėsi R. Daunytė.

Dvi dienas LŽŪKT mokymo centre „Agroakademija“ vyko seminaras, kuriame kalbėta apie 2015 m. duomenų surinkimą į ŪADT. Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto specialistai
R. Daunytė ir A. Aidukas apžvelgė ŪADT tyrimo rezultatus, aptarė, kaip į ŪADT reikės pateikti 2015 m. respondentinių ūkių duomenis.

LŽŪKT Ūkio apskaitos skyriaus vadovė Z. Sinikckienė ir specialistė L. Minkevičienė pristatė svarbiausius LŽŪKT veiklos aspektus įgyvendinant ŪADT projektą, atrenkant ūkius 2015 apskaitos metų tyrimams, numatant 2016 m. planus ir kt.

Priešakyje –  naujas etapas, kuriam konsultantai ir Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto specialistai ruošiasi iš anksto.

Vyksta seminaras

Bendradarbiaujantys LAEI Ūkių veiklos rezultatų tyrimų skyriaus ir LŽŪKT Ūkio apskaitos skyriaus specialistai po seminaro.

Pranešimą skaito Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto tyrėja R. Daunytė

Dvi dienas vykusiame seminare naujam ŪADT duomenų susrinkimo etapui ruošėsi per 200 LŽŪKT rajonų biurų konsultantų.

LŽŪKT informacija