Atvirai apie kompiuterinę ūkio valdymo programą „e-GEBA“

2016-03-04 12:16:15

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) mokymų centro „Agroakademija“ konferencijų salėje vyko didelio susidomėjimo sulaukęs renginys – atvirų durų diena, kurios metu pristatytos kompiuterinės ūkio valdymo programos „e-GEBA“ galimybės. 

Iš Ukmergės, Pakruojo, Varėnos, Kupiškio, Pakruojo, Vilniaus, Kelmės, Mažeikių, Jonavos, Kauno, Alytaus, Klaipėdos, Kėdainių, Vilkaviškio, Tauragės, Biržų, Rokiškio, Šilalės, Panevėžio, Raseinių, Šiaulių, Lazdijų, Utenos rajonų ir Pagėgių savivaldybės į atvirų durų dieną susirinkę net 48 renginio dalyviai domėjosi kompiuterinės programos galimybėmis, siūlė, ką būtų galima patobulinti ir kokių duomenų reikėtų, kad programa taptų dar efektyvesnė. Diskusijos vyko pristatant kiekvieną ūkio valdymo programos „e-GEBA“ modulį. 

„Toks suinteresuotumas labai džiugina. Esame pasirengę tobulinti programą pagal klientų pageidavimus, mums jų pastebėjimai labai svarbūs“, – sakė programos modulius pristačiusios LŽŪKT specialistės Reda Milčiuvienė, Kristina Narvidienė, Lina Juknienė ir Ingrida Strankauskienė.
Išanalizavus renginio dalyvių anketas, paaiškėjo, kad vis didesnis dėmesys krypsta į ekonomikos modulio galimybes. Daugiau nei pusė atvykusių į renginį žmonių pažymėjo, kad ekonominė ūkio analizė jiems yra svarbi.

„Džiaugiamės, kad vis daugiau žemės ūkio verslininkų supranta, kad norint pasiekti gerų rezultatų, reikia ne tik planuoti darbus, bet ir atlikti ekonominį verslo vertinimą,“ – sakė Konsultavimo paslaugų ir produktų skyriaus vadovė Irena Butkienė.

Ukmergės rajone 900 ha ekologiškame augalininkystės ūkyje 22 metus ūkininkaujantis agronomas Valentinas Genys sakė, kad jį ypač domina ekonominiai skaičiavimai. Taip pat jis akcentavo dar vieną svarbų programos privalumą – galimybę joje fiksuoti ir matyti visą ūkio situaciją, tai yra nuo pirminės apskaitos iki ekonominės verslo analizės.

Konsultavimo tarnybos specialistai ūkio valdymo programą „e-GEBA“, kurią sudaro Gyvulininkystės, Ekonomikos, Augalininkystės ir Buhalterijos moduliai, kūrė vadovaudamiesi daugiau kaip 20 m. kaupta žemės ūkio konsultavimo veiklos patirtimi, analizuodami naujausias užsienio šalyse naudojamas ūkio valdymo programas. Ji pritaikyta Lietuvos situacijai, nuolat tobulinama, gavus kliento sutikimą iš išorinių institucijų į ją patenka dalis ūkio veiklos duomenų, todėl jų nereikia vesti ranka. Tai akivaizdūs privalumai.

„Žinoma, labiausiai džiugina tai, kad programą galime tobulinti ne tik pasikeitus situacijai žemės ūkyje, bet ir tuomet, kai poreikius išsako klientai“, – sakė Konsultavimo paslaugų ir produktų skyriaus vadovė Irena Butkienė. 

Į renginį atvyko daug jaunimo

 Renginio akimirka

Ūkininką Valentiną Genį  ypač domino ekonomikos modulis

Su dalyviais bendrauja renginio organizatorės (iš kairės) Sonata Karpavičienė ir Irena Butkienė

Diskusijos akimirka

LŽŪKT informacija