LŽŪKT darbuotojai apdovanoti už nuopelnus Lietuvos kaimui

2016-03-15 07:34:10

Marijampolėje, viešbučio „Mercure Marijampolė“ konferencijų salėje organizuoto Kovo 11-osios – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – minėjimo metu apdovanoti Lietuvos kaimui nusipelnę žmonės. Tarp jų net 5 Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos darbuotojai.

Apdovanotos ordinu „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“

„Nuo19 metų pradėjau dirbti su kaimo žmonėmis, žemdirbiais. Visuomet norėjau jiems patarti, padėti, kiek leido mano kompetencija. Iki šiol myliu kaimą, kaimo žmogų, gerbiu žemdirbį. Lietuvos nebus be kaimo. Turime stengtis, kad jis gražėtų ne kasmet, o kasdien“, – sakė ordinu „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“ apdovanota, daugiau nei 40 darbo metų žemės ūkiui paskyrusi LŽŪKT Kauno rajono biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Jadvyga Ditkevičienė. Ji aktyvi, iniciatyvi darbuotoja, žemdirbių švietėja, naujovių propaguotoja. Jadvyga Ditkevičienė ne kartą yra gavusi padėkų ir apdovanojimų už nuoširdų ir profesionalų darbą, 2011 m. išrinkta Metų konsultante. Jos vadovaujamas Kauno rajono biuro kolektyvas ne kartą yra pelnęs geriausio biuro apdovanojimą.

Žurnalo „Mano ūkis“ vyriausiosios redaktorės Danguolės Skarbalienės vadovaujamas kolektyvas išplėtė savo veiklą – sėkmingai leidžia žurnalus „Mano ūkis“, „Vetinfo“, „Žemės ūkis“, „Mano gyvenimas“. Redakcijos produkcija – tai ne vien spausdintinė, bet ir virtuali informacija. 2003 m. redakcija žengė tuo metu rizikingą žingsnį – pradėjo versti pirmąją šalyje internetinės argrožurnalistikos vagą. Šiandien niekas neabejoja šio strateginio sprendimo teisingumu. Nuo 2011– ųjų manoūkis.lt – jau ne vienintelė redakcijos interneto žiniasklaidos priemonė: leidinių šeimą papildė interneto svetainė vetinfo.lt.

Redakcijos veikla įvertinta keturiais parodos „Ką pasėsi...“ aukso medaliais. Apdovanojimų galerijoje – padėkos raštai už švietėjiškas žinias Lietuvos kaimui ir mokslo naujovių sklaidą, už ūkininkavimo idėjų propagavimą bei kaimo žmonių informavimą apie Lietuvos ir ES žemės ūkio politikos pokyčius ir kt.

Redakcija, vadovaujama kūrybingos, veiklios ir novatoriškos redaktorės, savo darbu siekia įkvėpti skaitytojus diegti šiuolaikines technologijas, suteikti jiems energijos, pasitikėjimo savo jėgomis ir praktinių žinių, pasitelkiant konkrečius pavyzdžius, kaip kuriamas pelningas žemės ūkio verslas.

Įteikti medaliai

Medaliai „Už nuopelnus Lietuvos kaimui“ įteikti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus vadovei Dijanai Ruzgienei, Gyvulininkystės skyriaus specialistui Vytui Gudaičiui, Trakų rajono biuro vadovui, augalininkystės konsultantui Albertui Malašauskui.

Dijana Ruzgienė daugiau nei 20 darbo metų skyrė žemės ūkiui. Ji yra savo srities profesionalė, aktyvi, iniciatyvi darbuotoja, besidominti inovacijomis ir jas diegianti praktikoje. Dijanos vadovaujamos komandos darbo rezultatai – kompiuterinės ūkio valdymo programos „e-GEBA Augalininkystė“ modulis, Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymo sistemos IKMIS dalies sukūrimas.  Dijana Ruzgienė yra žemdirbių ir konsultantų gerbiama specialistė. Ne kartą apdovanota Konsultavimo tarnybos vadovų padėkos raštais, 2015 m. išrinkta geriausia iš LŽŪKT skyrių vadovų. „Gyvenimas yra trapus ir pilnas netikėtumų. Kai nuoširdžiai tiki savo darbu, pats žmogus net negalvoji, ar kažko nusipelnei, ar tavo nuopelnai dideli. Esu dėkinga žmonėms, kurie pastebėjo ir įvertino mano nuopelnus. Širdimi dalinuosi šituo apdovanojimu su labai darbščia ir draugiška bendradarbių komanda: ir skyriaus specialistais, ir konsultantais. Manau, kad mes visi kartu kiekvieną dieną darome tuos gerus darbus“, – teigė apdovanojimą gavusi Dijana Ruzgienė.

Vytas Gudaitis darbinę praktiką pradėjo 2001 m. ir daugiau kaip 15 darbo metų skyrė žemės ūkiui. Su mobiliąja laboratorija gyvulininkystės paslaugas Lietuvos ūkiuose teikiantis specialistas padeda jų šeimininkams kompleksiškai spręsti ūkio gyvulių sveikatingumo problemas. Vytas Gudaitis itin domisi inovacijomis ir jas diegia praktikoje. „Smagu, kad dirbant savo darbą esi įvertinamas. Tai buvo netikėta. Noriu padėkoti ir pasakyti, kad tai drauge ir mano kolegų, bendradarbių nuopelnas. Kol mes esame ir būsime, karvės Lietuvoje išsilaikys“, – optimizmo nestokojo LŽŪKT gyvulininkystės specialistas Vytas Gudaitis.

Daugiau kaip 35 darbo metus žemės ūkiui skyręs Albertas Malašauskas – žemdirbių švietėjas, naujovių propaguotojas, puikus augalininkystės konsultantas, teikiantis  paslaugas ne tik Trakų rajono ūkininkams. Jo vadovaujamas biuro kolektyvas padeda klientams siekti sėkmingo, aplinką tausojančio verslo. 2014 m. Albertui Malašauskui suteiktas Lietuvos agronomų sąjungos Garbės nario vardas. 

Į iškilmingą minėjimą atvykusi Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė LR Seimo padėkos raštą įteikė Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriui dr. Edvardui Makeliui.

LŽŪKT specialistai iš kairės: Augalininkystės skyriaus vadovė Dijana Ruzgienė, Gyvulininkystės skyriaus vyresnysis specialistas Vytas Gudaitis ir Kauno r. biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Jadvyga Ditkevičienė.

Daugiau nuotraukų iš renginio čia

LŽŪKT informacija