Mokymų centre „Agroakademija“ – gimnazistai

2016-06-03 11:32:41

Mokslo metų pabaigoje Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybą užplūdo moksleiviai. Atvykę iš Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos, Kėdainių r. Akademijos gimnazijos ir Pakruojo r. Klovainių gimnazijos, jaunuoliai ir juos lydėjusios pedagogės sužinojo apie įstaigą, dalyvavo Žemės ūkio ministerijos bei Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro šviečiamosios gyvulininkystės programos „Gyvulininkystė ir aš“ veikloje.

Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos ir Pakruojo r. Klovainių gimnazijos mokiniai šiemet dalyvauja minėtoje programoje. Ji skirta skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste. Konsultavimo tarnybos mokymo centre „Agroakademija“ su moksleiviais bendravo ir įstaigos veiklą pristatė Rinkodaros skyriaus vadovė Vėjūnė Matkutė ir Rinkodaros skyriaus vadovės pavaduotoja Erika Mankutė. Jie išklausė ūkininkaujančio lektoriaus Arūno Rutkausko pranešimą, lankėsi robotizuotoje Dotnuvos eksperimentinio ūkio fermoje.

Su šalia esančia Kėdainių r. Akademijos gimnazija Konsultavimo tarnyba yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį. Šį kartą pasidomėti įstaigos veikla atvyko šios mokyklos septintokai. Moksleiviai domėjosi, kokiems dalykams mokykloje reikia skirti daugiau dėmesio, kad galėtum dirbti Konsultavimo tarnyboje arba ūkininkauti.

Apžiūrėję specializuotą gyvulininkystės centrą, daugelis gimnazistų stebėjosi, kad tiek daug turi žinoti ūkiuose dirbantys melžėjai. Prisipažino, kad buvo susidarę kitokią nuomonę apie šį darbą, neįsivaizdavo, kokios naujos technologijos padeda jį atlikti.

„Visada sutinkame pas save priimti moksleivius. Stengiamės ne tik praplėsi jų akiratį, bet ir sudominti žemės ūkio profesijomis. Kas žino, galbūt jie – mūsų būsimieji darbuotojai ar klientai“, – sakė Rinkodaros skyriaus vadovės pavaduotoja Erika Mankutė.

 

Rinkodaros skyriaus vadovės pavaduotoja Erika Mankutė (pirma iš kairės) su Akademijos gimnazijos septintokais ir jų mokytoja Ina Krasauskiene.

Mokymo centro „Agroakademija“ koridoriuose šurmuliuoja Pakruojo r. Klovainių gimnazijos mokiniai.
 

Gausus būrys gimnazistų atvyko iš Rokiškio r. Pandėlio gimnazijos.

LŽŪKT informacija