ASU studentėms – LŽŪKT stipendijos

2016-09-01 12:44:43

Ši rugsėjo 1-oji dviem pirmo kurso Aleksandro Stulginskio (ASU) universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentėms Sandrai Alaburdaitei ir Vytautei Bundonytei dvigubai džiugi. Jos ne tik įstojo į pasirinktas specialybes, bet ir gaus Konsultavimo tarnybos paskirtą vardinę stipendiją.

Sandra, atvykusi iš Kazlų Rūdos, pasirinko studijuoti Apskaitos ir finansų studijų programą, o tauragiškė Vytautė – Taikomosios ekonomikos ir verslo analizės studijų programą. Pasak Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanės prof. dr. Astridos Miceikienės, pagal stipendijų nuostatus viena Vardinė stipendija skiriama minėtų programų pirmo kurso studentui, įstojusiam aukščiausiais balais.

Merginos buvo gerokai nustebusios ir kviečiamos atsiimti sveikinimo ne iškarto susivokė, kas vyksta. Anot Sandros, ši stipendija – maloni staigmena, apie kurią ji nieko nežinojusi, todėl ir žadą atėmė. Nuo pat pirmosios dienos pirmakursės pasiryžusios aktyviai dalyvauti universiteto bendruomenės veikloje. Tiek Sandra, tiek Vytautė laikinai yra paskirtos savo grupės seniūnėmis.

„Jūsų laukia įdomi kelionė per studijas tam tikru laiku. Jeigu jūs susiformuluosite aiškius tikslus, galite pasiekti didelių ir gerų rezultatų. Nereikia bijoti svajoti. Reikia vienintelio dalyko – meilės pasirinktiems savo tikslams ir kryptingo, protingo darbo. Linkiu, kad šitie metai praeitų kuo geriau ir naudingiau, kad pasiektumėte tai, ką užsibrėžėte“, – sveikindamas Ekonomikos ir vadybos fakulteto studentus sakė Konsultavimo tarnybos direktorius, ASU Tarybos pirmininkas dr. Edvardas Makelis.

Direktoriaus E. Makelio teigimu, pagal paskutinius statistinius duomenis apie 37 procentus smulkių ir vidutinių verslo įmonių darbuotojų, vadovaujančių įmonių apskaitos darbams, yra baigę ASU Ekonomikos ir vadybos fakultetą. Ne išimtis ir Konsultavimo tarnyba, kurioje ūkio buhalterinę apskaitos paslaugą šalies žemdirbiams teikia per 200 apskaitos ir ekonomikos konsultantų. Daugelis iš jų yra taip pat baigę šį fakultetą, todėl jau antrus metus Vardinės stipendijos yra skiriamos būtent Apskaitos ir finansų studijų bei Taikomosios ekonomikos ir verslo analizės studijų programas pasirinkusiems studentams.

Konsultavimo tarnybos bendradarbiavimas su ASU tęsiasi daugiau kaip penkiolika metų – įgyvendinami bendri projektai, dalyvaujama ne tik renginiuose, bet ir studentų baigiamųjų darbų vertinimo komisijose. Jau kelerius metus LŽŪKT specialistai studentams dėsto Konsultavimo paslaugų teikimo modulį. Visuomet įstaigos durys atvertos studentams, norintiems atlikti profesinę praktiką, susipažinti su karjeros galimybėmis.

Iš kairės: Konsultavimo tarnybos direktorius dr. Edvardas Makelis, Sandra Alaburdaitė ir Vytautė Bundonytė, ASU EVF dekanė prof. dr. Astrida Miceikienė ir Konsultavimo tarnybos Apskaitos skyriaus vadovė Zita Sinickienė


LŽŪKT informacija