Arimo pamoka Kretingos rajone – žinių ir praktinių gebėjimų tobulinimo renginys

2016-10-04 06:21:03

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kretingos rajono biuro iniciatyva ūkininkai buvo pakviesti į jau tradicinį renginį – arimo pamoką. Ūkininko Raimondo Grabio augalininkystės ūkio laukuose organizuotame renginyje dalyvavo per 50 rajono ūkininkų ir ūkių artojų.

Ūkininkas Raimondas Grabys jau ne pirmą kartą pritaria Kretingos r. biuro iniciatyvai, 2014 m. tame pačiame lauke vyko Kretingos rajono artojų varžybos.

 Arimo pamokos dalyviai – atidūs klausytojai

„Šaunu turėti tokius klientus, kurie ne tik naudojasi biuro teikiamomis paslaugomis, bet ir sutinka savo laukuose priimti kolegas, supranta, kad nuolat reikia tobulinti žinias ir praktinius įgūdžius“, – sakė Kretingos r. biuro augalininkystės konsultantė Asta Dalangauskienė.

Augalininkystės konsultantė Asta Dalangauskienė primena svarbiausias gero arimo taisykles

Konsultantė ūkininkus supažindino su svarbiausiomis arimo taisyklėmis, o arimo meno juos praktiškai mokė ūkininkas Antanas Duoblys. Kretingos rajoną jau ne vienerius metus garsinantis, puikiai ariantis ūkininkas pernai Respublikinėse artojų varžybose netobulintų apverčiamųjų 2–5 korpusų plūgų grupėje buvo antras, o šiemet pripažintas geriausiu. Akivaizdu, kad iš tokio artojo yra ko pasimokyti.

Aria Antanas Duoblys ir Kretingos r. biuro vadovė Gražina Poškienė

Atsakingai renginio organizavimo ratą sukusi biuro komanda stengėsi, kad į pamoką atvykę žemdirbiai gautų kuo daugiau praktinių žinių. „Šį kartą dėmesį kreipėme ne tik į profesionalų arimą. Pamokos dalyviams pristatėme dirvožemio ėminių paėmimo paslaugą“, – sakė biuro vadovė Gražina Poškienė.

Apie dirvožemio tyrimo naudą kalbėjo ir praktiškai keturračio, skirto iš skirtingų lauko vietų paimti dirvožemio mėginius, darbą demonstravo LŽŪKT Augalininkystės skyriaus specialistas Gintautas Klevinskas.

„Keturračiu jau atlikome paslaugas didesniuose ūkiuose, norėjosi, kad apie tokią galimybę sužinotų ir ūkininkaujantys mažesniuose,“– akcentavo Asta Dalangauskienė.

Stebima, kaip imami dirvožemio ėminiai

Renginio metu techniką pristatė ir išbandyti leido renginio rėmėjai, UAB „Dotnuva Baltic“ atstovai.

LŽŪKT informacija