„Arsime, kol išmoksime“

2016-11-02 06:54:34

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) Šilutės rajono biuras pakvietė ūkininkus ir ūkių artojus į arimo pamoką. Tobulinti arimo įgūdžių jie susirinko į ilgamečio biuro kliento Kazio Bardauskio ūkio lauką, esantį Stremenių kaime, Usėnų seniūnijoje.

Kazys Bardauskis arimo pamokai skyrė net 11 ha lauką. Jį arė ūkininko sūnūs Aivaras ir Gediminas, jaunieji ūkininkai Tomas Skurdelis iš Degučių kaimo ir Donatas Šikšnius iš Ž. Naumiesčio. Arimo subtilybių pasimokyti susirinko 16 jaunųjų ūkininkų iš Lazduonėnų, Katyčių, Grabupių ir kitų rajono kaimų.

Norinčių išmokti gerai arti neišgąsdino prastas oras

„Ūkininkai pageidavo, kad pamokos metu būtų galima pamatyti, kaip taisyklingai arti skirtingais plūgais, juos reguliuoti, todėl stengėmės į tai atsižvelgti ir sudaryti sąlygas. Laukas platus – arsime, kol išmoksime,“– sakė Šilutės rajono biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Ina Kuzmienė.

LŽŪKT Tauragės rajono biuro vadovas, augalininkystės konsultantas Petras Kulikauskas pamokoje dalyvavusiems artojams ne tik priminė taisyklingo arimo taisykles, bet ir paaiškino, kaip susireguliuoti plūgus, teisingai išarti pirmąją paruošiamąją vagą, atlikti sumestinę ir kitus svarbius arimo elementus.

Augalininkystės konsultantas Petras Kulikauskas (centre) primena artojams svarbiausias arimo taisykles

Renkami geriausi rudeninio arimo meistrai

Sakoma, kad arimas – būsimo derliaus pagrindas. Šiuo metu rajone į Rudeninio arimo konkursą atrenkami artojai, profesionaliausiai suarę laukus. Juos renka rajono komisija, kurią sudaro Šilutės rajono savivaldybės kaimo reikalų skyriaus vyr. specialistas Darius Lidžius, LŪS Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas, LŽŪKT Šilutės biuro vadovė Ina Kuzmienė ir arimo ekspertė,  LŽŪKT Mažeikių r. biuro vadovė, augalininkystės konsultantė Dalia Pociuvienė.

Labai svarbu gerai išarti pirmąją vagą

„Šis konkursas – paskata gerinti arimo kokybę. Matome, kad gerai suarti lauką mūsų rajono artojams tampa vis svarbiau. Džiaugiamės ūkininkų Artūro Eidėno, Vytauto Miklovio, Tomo Skurdelio ir kt. ūkininkų suartais laukais. Iš jų galima pasimokyti gero arimo. O mes stengsimės toliau propaguoti arimo svarbą. Juk nieko nėra geriau už praktines pamokas“, – sakė rajono artojų vertinimo komisijos narė Ina Kuzmienė.

LŽŪKT informacija