Organizatoriams pavyko atgaivinti melžėjų konkursą

2013-10-11 12:43:08

Spalio 9 d. į žemės ūkio bendrovę „Berčiūnai“, įsikūrusią Degionyse (Naujamiesčio sen., Panevėžio r.) rinkosi konkurse „Geriausi melžėjai 2013“ savo jėgas išbandyti pasiryžusios Panevėžio krašto melžėjos, buriavosi jas atlydėjusieji, renginio organizatoriai. Draugiškai surėmus pečius, po penkerių metų pertraukos renginys vėl įvyko.

Šį kartą melžimo meną  ir teorines žinias demonstravo didelių pieno ūkių darbuotojos. Susumavus rezultatus, geriausiai įvertintas ŽŪB „Šilagalis“ melžėjos Eimos Bitinienės darbas ir teorinės žinios, antroji buvo UAB „Upytės eksperimentinis ūkis“ melžėja Regina Gogienė, trečioji – Kristina Gumbienė iš ŽŪB „Bernatoniai“.

Visos dalyvės buvo apdovanotos rėmėjų dovanomis. Joms dėkota už pasiryžimą išbandyti savo jėgas. Toks buvo renginio finalas, o kelias iki jo – renginio organizatorių – Josifo Taco melžimo mokymo centro specialistų, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Panevėžio rajono biuro konsultantų  ir specialistų pastangos atrasti ūkį, susitarti su melžėjomis, rėmėjais ir užtikrinti, kad viskas vyktų sklandžiai.

Gera dirbti tokioje melžimo aikštelėje.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Panevėžio rajono biuro gyvulininkystės konsultantas Justinas Grigaliūnas sakė, kad susitarti su žemės ūkio bendrovės „Berčiūnai“ vadovais dėl renginio organizavimo ūkyje nebuvo sunku. Jie labai imlūs naujovėms ir akcentuoja, jog įdomu pasitikrinti, ar pieno ūkiui labai svarbus melžimo procesas yra tinkamai sustyguotas.

„Norime pasidalinti patirtimi, supažindinti su naujovėmis. Ūkio pieno laikymo ir melžimo įranga pati naujoviškiausia. Savaitė kaip įrengta kompiuterinė pieno ūkio priežiūros ir kontrolės sistema „Afimilk“. Be to, mums visada svarbūs pastebėjimai iš šalies, nes jie labai dažnai yra ta tiesa, į kurią reikia reaguoti,“ – sakė energija trykštanti ūkio vadovė Oksana Puronaitė.

Pasak Justino Grigaliūno, kiek sunkiau buvo prikalbinti melžėjas. „Skiriasi melžimo aikštelės, technologijos, moterys pergyvena, kad gali nepavykti.  Jos mielai sutinka pasižiūrėti, kaip vyksta varžytuvės, bet dėl dalyvavimo abejoja“ , – situaciją apibūdino gyvulininkystės konsultantas. Dar tik metus LŽŪKT Panevėžio r. biure dirbantis jaunas specialistas tikisi, kad moterims, kurios visgi sutiko dalyvauti renginyje, kitais metais jau nebus taip sunku apsispręsti.

Gyvulininkystės konsultantas džiaugėsi, kad pirmasis jo organizuotas renginys pavyko ir dėkojo Pasvalio, Panevėžio rajonų biuruose dirbantiems LŽŪKT konsultantams, Panevėžio r. savivaldybės žemės ūkio skyriui ir, žinoma, žemės ūkio bendrovės „Berčiūnai“ vadovams už pagalbą organizuojant melžimo konkursą.

Renginio dalyviai susidomėję stebi, kaip ultragarso aparatu nustatomos karvių vaisingumo problemos.

Gyvulininkystės konsultantas  Justinas Grigaliūnas ir ūkio vadovai pasistengė, kad į renginį atvykę žmonės ne tik gelėtų stebėti konkurso eigą, bet ir sužinotų apie pieno ūkiuose taikomas naujoves. Apie tai kalbėta konkurso metu organizuotuose seminaruose. Ekspertai iš Izraelio pristatė kompiuterinės pieno ūkio priežiūros ir kontrolės sistemos „Afimilk“ galimybes, o LŽŪKT Paslaugų ir produktų skyriaus specialistė Žydrė Kažukalovienė – ūkio valdymo programą „e-GEBA“. Diskutuota apie tai, kad puiku būtų tas dvi programas sujungti. 

LŽŪKT Gyvulininkystės skyriaus specialistas Vytas Gudaitis praktiškai demonstravo, kaip  ultragarso aparatu nustatomas ankstyvas veršingumas. Įsitikinta, kad tai tikrai efektyvus būdas nustatyti karvių vaisingumo problemas, numatyti gydymą.

Padėka renginio organizatoriui Justinui Grigaliūnui.

Taigi, gerai apgalvotas renginys buvo tikrai informatyvus. Įvertintas melžėjų meistriškumas, aptartos pagrindinės klaidos, pasidalinta teorinėmis ir praktinėmis žiniomis, užmegzti būsimo bendradarbiavimo ryšiai.
 

LŽŪKT informacija