Susipažinta su nauja precizinio ūkininkavimo technologija

2013-11-07 12:29:43

Ūkininkavimo sąnaudų mažinimas Europoje jau seniai pasuko tręšimo pagal iš anksto sudarytus tręšimo planus, dirvos tyrimų žemėlapių sudarymo, derlingumo žemėlapių skaitymo ir analizės link. Sąvoka „precizinis arba tikslusis ūkininkavimas“ vis dažniau akcentuojama, nes gamybos sąnaudas galima sumažinti iš esmės vieninteliu keliu – didinant darbų atlikimo tikslumą. Mažiau trąšų, mažiau chemikalų, mažiau degalų, daugiau grūdų – svarbiausi tiksliųjų žemdirbystės sistemų privalumai.

Atsižvelgdami į tai, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) specialistai nuolat gilinasi į tiksliojo ūkininkavimo technologijas, ieško galimybių jas įsigyti ir pritaikyti atliekant paslaugas klientams. Minėti ketinimai paskatino pasidomėti dar viena naujove – nepilotuojamų lėktuvėlių naudojimu aukštos raiškos ortofotografinėms nuotraukoms gaminti. Šis mažas paukštį primenantis robotukas – kol kas naujiena Lietuvoje. LŽŪKT specialistai supažindinti su jo galimybėmis, valdymo specifika, kuri buvo pademonstruota LŽŪKT centrinės buveinės apylinkėse.

 LŽŪKT specialistai supažindinami su lėktuvėlio paleidimo ypatumais.

Pilotavimas patikėtas LŽŪKT Inžinerijos skyriaus vadovui Daliui Aksenavičiui.

Vienos iš duomenų surinkimo sistemos – nepilotuojamo lėktuvėlio pristatymą iniciavęs direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis sakė, kad ortofotografinės nuotraukos ir iš jų suformuoti žemėlapiai galėtų būti dar viena LŽŪKT specialistų sukurtos ūkio valdymo programos „e-GEBA“ funkcija, padedanti atvaizduoti sukauptus duomenis, juos panaudoti planuojant ir atliekant ūkio technologinius darbus.

LŽŪKT informacija