Mokantys turi mokyti

2013-11-14 11:36:47

Suvedus respublikinio konkurso „Geriausias melžėjas 2013“ rezultatus, paaiškėjo, kad nugalėjo geriausia  Kretingos rajono melžėja Alina Butkevičienė. Su Alina, jos vyru Juozu ir LŽŪKT Kretingos r. biuro vadove Gražina Poškiene kalbėjomės apie patirtį, entuziazmą, norą gilinti praktines  ir teorines žinias.

Alina Butkevičienė sakė, kad dalyvaudama konkurse visų pirma norėjo pasitikrinti žinias. Džiaugėsi, kad nepamiršo, ko mokėsi Klaipėdos žemės ūkio technikume. Žinoma, kaip ir kiekviename darbe, svarbi patirtis. Alina nuo mažų dienų prisirišusi prie gyvulių, to mokėsi iš mamos, dirbusios melžėja.

„Manau, kad tokiame konkurse būtinai turi dalyvauti, jei nesi žemės ūkio mokslų baigęs. Konkurso metu tikrai įgyji ir teorinių, ir praktinių žinių,“ – samprotavo Alina.

Paklausta, ar džiaugiasi tuo, ką daro, Alina Butkevičienė nedvejojo: „Darbo nemoku atlikti bet kaip. Juk dirbu sau ir stengiuosi dėl savęs, o meilė gyvuliams – įgimta. Galbūt todėl ir sekasi“.

Savo šeimos ūkyje melžianti 30 karvių, Alina juokauja, kad po dvejų metų vyksiančiame melžėjų konkurse nedalyvaus, nes kitos rajono melžėjos neleidžia. Sako, kad per stipri konkurentė.„Aš būsiu jų mokytoja,“– išeitį nurodo geriausia 2013 m. Lietuvos melžėja.

Alinos vyras ūkininkas Juozas Butkevičius pasakojo, kad šiuo metu mišrus šeimos ūkis užima 250 hektarų. Iš jų 190 ha auginami grūdiniai augalai. Bendradarbiaujant su LŽŪKT Kretingos rajono biuro konsultantėmis, pasinaudota ES parama, atnaujintas technikos parkas. Biure tvarkoma ūkio buhalterinė apskaita.  

Jo manymu, pienininkystės ūkio sėkmė pirmiausia priklauso nuo superkamo pieno kainos. Ūkininkas neslėpė, kad vienu metu jau buvo apsisprendęs atsisakyti gyvulių. Šiuo metu jau galvoja kitaip.

Juozas džiaugiasi žmonos sėkme ir tvirtina, kad dalyvaudamas konkursuose žmogus tobulėja, pasisemia geros energijos, emocijų. Tada ir kasdieniniai darbai geriau sekasi.

LŽŪKT Kretingos rajono biuro vadovė Gražina Poškienė negailėjo pagyrimų ūkininkų Butkevičių šeimai: „Tai labai aktyvūs, nuolat besidominantys naujovėmis, dalyvaujantys biuro konsultantų organizuojamuose renginiuose, nebijantys investuoti ūkininkai. Jie naudojasi visomis biure teikiamomis paslaugomis – ūkio apskaitos, ekonomikos, augalininkystės. Manau, kad sėkmingai bendradarbiaus ir su neseniai biure pradėjusiu dirbti gyvulininkystės konsultantu Andriumi Trakiu. Jų ūkyje biuras organizavo arimo pamokas, o Alinos ir Juozo sūnus Tomas dalyvauja ir rajono, ir respublikinėse artojų varžybose“.

 

 Alina Butkevičienė ruošiasi praktinei užduočiai – melžimui.

 Geriausią melžėją sveikina LŽŪKT Kretingos rajono biuro vadovė Gražina Poškienė.

Juozas Butkevičius (priekyje) padeda konkurso organizatoriams.

Tikime, kad Alina Butkevičienė bus puiki mokytoja, o šauniems jos vyrams seksis sėkmingai plėtoti ūkininkavimo verslą.

LŽŪKT informacija