Naujienos

Agrovizija 2022: kaip mažinant sąnaudas didinti produkcijos vertę

  2022-07-02

Po dvejų metų pertraukos Kėdainių rajone, Akademijoje, po atviru dangumi 30-tyje hektarų vėl šurmuliavo paroda Agrovizija. Svarbiausias klausimas buvo: kaip mažinant sąnaudas didinti produkcijos vertę?

Beveik 40 parodos dalyvių – žemės ūkio ir technologijų rinkos lyderių – pristatė gerąją žemės ūkio praktiką auginant perspektyviausias veisles, naudojant naujausius augalų apsaugos produktus, standartus atitinkančią pažangiausią techniką ir pasitelkiant mokslininkų bei konsultavimo specialistų rekomendacijas.

Parodos „Agrovizija 2022“ organizatoriai kvietė daryti daugiau su mažiau. Kokie būdai racionaliausi gyvulininkystės ir augalininkystės ūkiuose? Apie tai kalbėtasi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos stende. Parodos dalyvius konsultavo Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro specialistai. Padėti ūkininkams optimizuoti ūkio gamybos išlaidas, rasti sprendimų, kaip mažinant sąnaudas didinti produkcijos kokybę – vienas iš pagrindinių šio centro tikslų.

Mobilios gyvulininkystės laboratorijos paslaugos veterinarijos gydytojams atvykus į ūkį, dirvožemio gerinimo strategija – nuo ėminių paėmimo automatiniu būdu (keturračiais su GPS sistema) iki ištyrimo savoje laboratorijoje ir gautų rodiklių pritaikymo rengiant tręšimo planus, dronų su multispektrinėmis kameromis naudojimas vertinant pasėlių būklę – paslaugos, kurių naudą jau pripažino ne vienas ūkininkas. 

Žiūrėkite www.agroakademija.lt parengtą reportažą.

Nuotraukos E. Vilkevičiaus