Tvarkoma vykdomos veiklos supaprastinta apskaita.
Sudaromas pradinis balansas.
Patikrinama buhalterinės apskaitos tvarkymo kokybė ir teikiamos rekomendacijos.
Sutvarkoma ilgalaikio turto apskaita.
Užpildomos PVM deklaracijos ir teikiamos VMI, užpildomi PVM susigrąžinimo dokumentai.
Parengiamos GPM deklaracijos ir teikiamos VMI.
Sutvarkoma žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų kvitų apskaita.
Padedama suskaičiuoti samdomų darbuotojų darbo užmokestį ir su juo susijusius mokesčius.
Konsultuojama buhalterinės apskaitos tvarkymo klausimais.
Nuotolinė buhalterinė apskaita – norintiems ją tvarkyti savarankiškai, dirbti sau patogiu metu, turėti galimybę nuolat peržiūrėti informaciją, rengti ir analizuoti reikiamas finansines ataskaitas.
Konsultantai pateiks darbo kompiuterine apskaitos programa instrukciją, konsultuos iškilus problemoms. Pageidaujantiems parengs apskaitos tvarkymo kokybės vertinimo ataskaitą ir pateiks rekomendacijas.
Ūkio, įmonės, žemės ūkio bendrovės, kooperatyvo, mažosios bendrijos, viešosios įstaigos ir kitų fizinių ir juridinių asmenų buhalterinė apskaita dvejybinio įrašo būdu – vienas svarbiausių aspektų norintiems pasinaudoti ES parama.
Apskaita sutvarkoma nuo pirminių dokumentų iki finansinių ataskaitų.
Užtikrinamas duomenų saugumas ir konfidencialumas.
Konsultantai prisiima visišką atsakomybę už paslaugos kokybę – buhalterinės apskaitos tvarkymo paslauga apdrausta civilinės profesinės atsakomybės draudimu.
Esant poreikiui, konsultantai atstovauja klientui kontroliuojančiose institucijose – VMI, Sodroje ir kt.
Augalų vegetacijos metu paslauga teikiama ūkiams, kuriems kyla klausimų dėl pasėlių būklės, ligų, kenkėjų ir piktžolių kontrolės ir augalų apsaugos produktų naudojimo tikslingumo.
Augalų apsaugos produktai rekomenduojami atsižvelgus į realų poreikį, o ne į norą parduoti, ir tik įvertinus kenksmingų organizmų žalingumo ribą.
Pasėlių būklė vertinama vadovaujantis Lietuvos mokslininkų, Skandinavijos šalių taikomomis ligų ir kenkėjų, piktžolių apskaitos metodikomis.
Tinkamiausi augalų apsaugos produktai parenkami taip, kad liga ar kenkėjai neįgytų rezistentiškumo.
Konsultacijos ir rekomendacijos teikiamos laikantis teisės aktų nustatytų reikalavimų.
Paslaugos teikiama ekologiniams sertifikuotiiems ir pradedantiems ekologiškai ūkininkauti ūkiams.
Užpildomas Ekologinės gamybos ūkio veiklos žurnalas.
Užpildomos humuso balanso ir tręšimo skaičiuoklės.
Augalų apsaugos produktų naudojimo apskaitos žurnalo pildymas
Trąšų naudojimo apskaitos žurnalo pildymas
Privalomų žurnalų pildymas pagal priemones
Paslauga teikiama planuojantiems tręšimo darbus pagal dirvožemyje esančias maisto medžiagas, turintiems dirvožemio būklės problemų, ekologiniams ūkiams, kuriems išsitirti dirvožemį privaloma.
Rankiniu būdu ėminius ima kvalifikuoti konsultantai, teikiantys nešališkas rekomendacijas tręšimo klausimais.
Automatizuotas dirvožemio ėminio paėmimas rekomenduojamas ūkiams, norintiems pasirengti tręšimo planą kintama trąšų norma, užsiimantiems tiksliąja žemdirbyste.
Tręšimo planai rengiami atsižvelgiant į ūkio dirvožemio agrocheminę sudėtį (paimami ir ištiriami dirvožemio ėminiai) ir auginamų augalų maisto medžiagų poreikį.
Tręšimo rekomendacijos planuojamam žemės ūkio augalų derliui užauginti rengiamos siekiant mažiausių sąnaudų ir išsaugant dirvožemio derlingumą. Klientai tiksliai žinos, kokių trąšų ir kiek reikia įsigyti, galės planuoti išlaidas.
Tręšiant organinėmis trąšomis, apskaičiuojamas minimalus šių trąšų skleidimo plotas.
Tręšimo planas atitinka aplinkosaugos reikalavimus, todėl nebus pritaikytos sankcijos išmokoms ar administracinės baudos.
Paslauga teikiama ūkiams, gaunantiems Europos Sąjungos paramą, kai jiems taikomi valdymo, gerosios agrarinės ir aplinkosaugos būklės bei kiti reikalavimai.
Paslaugą teikia akredituoti ir kvalifikuoti augalininkystės, gyvulininkystės, darbų saugos konsultantai ir specialistai.
Kompiuterine „Ūkio vertinimo programa“ metodiškai, nuosekliai, pagal sudarytą planą įvertinama ūkio situacija.
Įvertinama ir konsultuojama dėl ūkyje privalomų apskaitos dokumentų, formų, instrukcijų, registravimo žurnalų ir kitų dokumentų pildymo, tinkamo sutvarkymo.
Ūkio vertinimas yra ūkiui taikomų sankcijų ir nuoskaitų prevencija – nurodžius neatikimus valdymo, aplinkosaugos ir kitiems reikalavimams ir juos panaikinus, išvengiama nemalonumų atsakingų institucijų patikros metu.
Klientui suteikiama naujausia informacija apie pasikeitusius teisės aktų reikalavimus.
Konsultantai stebi projekto įgyvendinimo rodiklius, rengia ataskaitas, paaiškinimus, prašymus, vertina ūkio gyvybingumą, primena apie įsipareigojimus, padeda išvengti sankcijų.
Atliekami verslo projektų ES paramai gauti administravimo darbai: organizuojami pirkimai ir rengiami dokumentai; rengiami mokėjimo prašymai; užpildomos banko paraiškos ir parengiami verslo planai paskolai gauti; užpildomos galutinės projekto įgyvendinimo ir užbaigtų projektų metinės ataskaitos, įvertinamas ūkių ekonominis gyvybingumas.
Atstovaujama klientams bendradarbiaujant su išorinėmis institucijomis, įstaigomis, įmonėmis (NMA, bankais, kredito unijomis, technikos pardavėjais).
Ekonomines paslaugas teikiantys konsultantai išsamiai supažindins su priemonės paramos teikimo schema, taisyklėse numatytais tinkamumo kriterijais ir reikalavimais paramai gauti, įsipareigojimais, kuriuos klientai turės vykdyti gavę paramą, užpildys paramos paraišką ir parengs verslo planą.
Verslo projektai rengiami kartu su augalininkystės, gyvulininkystės ir miškininkystės konsultantais.
Konsultantai nuolat bendrauja ir palaiko ryšius su klientais projektų vertinimo ir įgyvendinimo eigoje (rengia prašymus, atsakymus į raštus NMA).
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos gyvulininkystės specialistai kviečia naudotis Mobilios gyvulininkystės laboratorijos paslaugomis, teikiamomis tiesiogiai atvykus į ūkį.
Specialistai moderniais įrankiais ištirs gyvulių sveikatingumą, pieno kokybės rodiklius ir ūkio pašarų bazę, patars reprodukcijos gerinimo klausimais, įvertins gyvulių laikymo sąlygas. Atsižvelgdami į tyrimų rezultatus, pateiks profesionalias rekomendacijas, efektyviai gerinančias ūkio veiklą.
Didžiausias paslaugos išskirtinumas ir nauda – pašaro nereikia vežti į laboratoriją. Gyvulininkystės konsultantas ar specialistas mobilia pašarų tyrimo laboratorija (AgriNIR) atvyksta ir ištiria pašarą ūkininko ūkyje.
Pašaro tyrimas atliekamas greitai ir tiksliai – vieno pavyzdžio ištyrimas trunka apie minutę. Galima tirti 9 pašarų rūšis: žalią žolę, šieną, žolių ar kukurūzų silosą, kukurūzų grūdainį, žalius kukurūzus, liucernų šieną, sojų pupeles, visą raciono mišinį (TMR).
Ištyrus pašarus, klientas gauna pašarų rodiklių ataskaitą, kurią paaiškina tyrimą atlikęs specialistas ar konsultantas.
Specialistai į racioną įtraukia reikiamą kiekį priedų / papildų, neatstovaujant jokiai komercinei įmonei. Užtikrina tai, kad nupirkti reikalingi gyvulių racioną papildantys priedai nebus patys brangiausi ir jų kiekis bus toks, kokio reikia.
Gyvulių bandos judėjimo tvarkymas
Pašaro kiekio skirtingoms gyvulių grupėms apskaičiavimas
Paslauga teikiama gyvulininkystės ūkiams ir žemės ūkio įmonėms.
Ją teikia akredituoti ir kvalifikuoti gyvulininkystės konsultantai ir specialistai / ekspertai.
Paslaugos pranašumas – kompleksiškumas, paslaugą atliekančių specialistų profesionalumas ir mobilumas.
Atliekant paslaugą, įvertinamos visos gyvulininkystės ūkyje taikomos technologijos, pašarų bazė ir gyvulių sveikatingumas. Tai padeda priimti technologinius ar vadybinius sprendimus, siekiant pagerinti ūkio valdymą.
Turint išsamią ūkio analizę, sudaromas veiksmų planas, kaip spręsti ūkyje atsiradusias problemas.
Siekiant dar išsamesnės ūkio analizės, pagal poreikį teikiamos verslo ekonomikos ir augalininkystės paslaugos.
Mokymai organizuojami pagal Įmonių, įstaigų, organizacijų vadovų ir atsakingų asmenų, kuriems pavesta kontroliuoti objekto priešgaisrinę būklę ir imtis priemonių priešgaisrinės saugos reikalavimams vykdyti mokymo programą (MK2).
Lektoriauja kompetentingi specialistai.
Įgytos žinios padės įgyvendinti priešgaisrinės saugos reikalavimus objekte, sumažės gaisrų rizika.
Klientas įgis neterminuotai galiojantį pažymėjimą ir išvengs administracinių baudų.
Suteikiama galimybė mokytis ir įgyti pažymėjimą nuotoliniu būdu informacinėje sistemoje IKMIS. Kviečiame registruotis.
Parengiami privalomi vidiniai norminiai dokumentai (instrukcijos, įsakymai, pareiginiai nuostatai ir kt.).
Instruktuojami darbuotojai.
Dalyvaujama nelaimingų atsitikimų tyrimuose ir konsultuojama visais rūpimais darbų ir priešgaisrinės saugos klausimais.
Atliekama tęstinė ūkio ar įmonės priežiūra.
Žemės sklypų kadastriniai (geodeziniai) matavimai veiksmai, kuriais identifikuojamas nekilnojamasis daiktas, žemės sklypo ribų posūkio taškų ir statinių fizinių ribų koordinatės, geometriniai matmenys ir techniniai nekilnojamųjų daiktų parametrai, apskaičiuojamas žemės sklypo ir jame esančių žemės naudmenų plotas ir kiti šį daiktą apibūdinantys kadastro duomenys.
Rekomenduojame šia paslauga pasinaudoti klientams, siekiantiems žemės sklypus padalinti, atidalinti, sujungti ar atlikti jų amalgamaciją, norint parduoti, išnuomoti žemės sklypus, kurių ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės nenustatytos valstybinėje geodezinių koordinačių sistemoje.
Ši paslauga reikalinga žemės sklypo savininkui, kuris pageidauja patikslinti žemės sklypo plotą, įregistruotą Nekilnojamojo turto registre, jeigu ribos posūkio taškų ir riboženklių koordinatės nenustatytos valstybinėje geodezinių koordinačių sistemoje.
Žemės sklypų kadastrinius matavimus atliekame visoje Lietuvoje, turime geodezininko ir matininko kvalifikacijos pažymėjimus, darbams naudojama tiksli GNNS įranga, elektroninis tacheometras.
Geodezijos specialistai paženklins žemės sklypo ribas standartizuotais riboženkliais, paruoš nekilnojamojo turto objekto kadastrinių matavimų bylą ir suteiks nešališką objektyvią ir tikslią informaciją apie Jūsų valdomus žemės sklypus.
Miško valdos apžiūrėjimas ir įvertinimas
Ribinių linijų pažymėjimas miške
Miško valdos elektroninis deklaravimas
Privataus miško priežiūra
Pildomos paraiškos ir rengiami dokumentai pagal priemonių „Miškams padarytos žalos prevencija ir atlyginimas“, „Investicijos į miškininkystės technologijas“, „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritims „Miško veisimas“ ir „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ keliamus įgyvendinimo taisyklių reikalavimus.
Su klientais bendradarbiaujama nuo pirmo susitikimo iki paskutinio mokėjimo prašymo NMA pateikimo, tai yra įvertinama, ar projektas atitinka paramos suteikimo reikalavimus, užpildoma paraiška. Patvirtinus projektą paramai gauti, atliekami jo administravimo darbai, teikiami mokėjimo prašymai ir įgyvendinimo ataskaitos.
Nenukirsto miško tūrį matuoti privaloma, kai pagrindinio naudojimo kirtimai vykdomi iki 3 ha miško valdoje ir neparengtas miškotvarkos projektas.
Naudojant profesionalias elektronines žergles, pamatuojamas kiekvienas medis, aukštimačiu nustatomas atskirų medyno medžių rūšių aukštis.
Paslaugą teikiantys specialistai turi Nepriklausomo medienos matuotojo pažymėjimą.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos miškininkystės specialistai nevykdo kirtimų, neperka ir neparduoda miškų. Jie nešališki ir suinteresuoti, kad klientai, vykdydami ūkinę veiklą, gautų maksimalią naudą. Pateikiama tiksli informacija apie medyno tūrį ir pagal kertamų medžių rūšis.
Biržės atrėžiamos vadovaujantis galiojančiu miškotvarkos projektu.
Miško valdose iki 3 ha biržės atrėžiamos vadovaujantis Valstybinės miškų tarnybos kadastro duomenimis ir miškininkystės specialisto parengtu pagrindinio naudojimo kirtimų aktu.
Darbai atliekami atsižvelgiant į kirtimo būdą ir vadovaujantis Biržės atrėžimo ir įvertinimo taisyklėmis.
Biržių atrėžimo paslauga atliekama visoje Lietuvoje. Specialistai turi nepriklausomų medienos matuotojų pažymėjimus, yra akredituoti, darbams atlikti naudojami tikslūs GNNS aparatai.
Rengiami kirtimų dokumentai, suteikiama nešališka objektyvi ir tiksli informacija apie miško valdą.
Paslauga reikalinga turintiems netinkamos žemdirbystei žemės ir norintiems ją apsodinti mišku naudojantis ES parama.
Miško želdinimo ir žėlimo projektas – detalus miško įveisimo priemonių planas, kuriame aprašoma, kokios medžių ar krūmų rūšys sodinamos, kokiu atstumu, kiek sodinukų reikės miškui įveisti, kaip paruošiama dirva, kokios reljefo ypatybės, ir suprojektuojamos apsaugos priemonės.
Miškininkystės specialistai turi ilgametės tokių projektų rengimo patirties. Įveisiamus miško plotus matuoja naujausia GNSS matavimo įranga, brėžinius braižo naudodami ArcMap ir GeoMap programas (plotai apskaičiuojami tiksliai pagal koordinates).
Kartu su projektu pateikiami skaitmeniniai vektoriniai plotų duomenys.
Miškininkystės specialistai ne tik parengia Miško želdinimo ir žėlimo projektą. Jie padeda užpildyti paraišką ES paramai gauti.
Miškotvarkos projektas – tai ūkinės veiklos planas, pagal kurį miškuose vykdoma visa ūkinė veikla. Jis būtinas siekiant su mišku susijusios ES paramos.
Pagal parengtą Miškotvarkos projektą miško savininkas gali spręsti apie valdos vertę, vykdyti reikalingus kirtimus, miško atkūrimo darbus, naudoti kitas priemones, didinančias miško vertę.
Rengdami projektą, akredituoti miškininkystės specialistai naudojasi naujausiais Valstybinės miškų tarnybos ir Nacionalinės žemės tarnybos informacinių sistemų duomenimis.
Optimalūs tręšimo planai tręšiant organinėmis ir mineralinėmis trąšomis – mažesnė derliaus savikaina ir žala aplinkai.