Naujienos

Alytaus ir Varnių vaikams patiko eiti Pieno keliu

  2021-10-26

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos komandos parengtos edukacinės programos „Pieno kelias“ vaikai penktadienį sulaukė Alytuje, o pirmadienį –  Varniuose.

Edukacinėje programoje „Pieno kelias“, organizuotoje Alytaus „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje ir  Varnių Motiejaus Valančiaus gimnazijoje, Telšių r., dalyvavo per 200 pirmų–ketvirtų klasių mokinių. Galimybė su jais pabendrauti, pasidalinti žiniomis, atlikti linksmas užduotis ir pažaisti atsirado Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai įgyvendinant projektą „Pieno kelias“, finansuojamą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Techninė pagalba“ veiklos sritį „Lietuvos kaimo tinklas“.

Su smalsiais vaikais bendravo Konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro gyvulininkystės specialistės, veterinarijos gydytojos Žyginta Prokopavičiūtė ir Kamilė Turskytė, Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė, redaktorė Jolanta Dalia Abarienė ir skaitmeninės rinkodaros specialistas Audrius Nutautas.

Tikrais ekspertais jautėsi vaikai, kurių tėvai ar seneliai augina karves. Jie drąsiai dalinosi nuomone, pasakojo apie savo patirtį bendraujant su gyvuliais. Žodžiu, vyko puikus dialogas, kurio metu daugiau sužinota apie kelią nuo veršelio gimimo iki virtimo karve, pašarus, gydymą, auginimo sąlygas ir pieno kelionę iš ūkio iki parduotuvės.

Daug kartų išgirstas ačiū ir net padėkos apkabinimų sulaukta, o kreipinys – mokytoja – džiugino ir jaudino.

Nuotraukose susitikimai su Alytaus ir Varnių vaikais.