Naujienos

Apie ekoschemas svarbu žinoti ūkininkaujantiems ir smulkiuose, ir stambiuose ūkiuose

  2021-11-10

Žemdirbiai nekantriai laukia naujienų, susijusių su nauja bendrąja žemės ūkio politika. Kokios naujovės jų laukia nuo 2023 m. ir kaip joms pasiruošti? Pastaruoju metu netyla diskusijos apie būsimąsias ekoschemas, kurios glaudžiai susijusios su tiesioginėmis išmokomis, ūkininkavimo technologijų pasirinkimu ir kitais svarbiais aspektais.

Spalio 14 d. LR ŽŪM žemdirbiams pristatė galimus ekoschemų variantus, tačiau žemdirbių atstovai pateikė pastebėjimų ir naujų siūlymų. Šiuo metu vyksta aktyvios diskusijos tarp visų suinteresuotųjų šalių. Tikimasi, kad iki metų pabaigos ir žemdirbiai, ir LR ŽŪM priims bendrą, visoms pusėms tinkantį sprendimą.

„LŽŪKT žinių klubo“ komanda į svečius pakvietė ūkininką, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pirmininką ir Lietuvos žemės ūkio tarybos narį Aušrį Macijauską. Pašnekovas pasidalijo mintimis, kaip ekoschemos palies smulkius ir stambius ūkius, plėtojančius įvairias ūkininkavimo kryptis, bei kokių rezultatų ūkininkai laukia iš diskusijos su LR ŽŪM. Su juo kalbasi Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Maankutė. Kviečiame paklausyti.