Naujienos

Apie žemės ūkio konsultavimą su VDU ŽŪA agronomijos studentais

  2022-10-28

Žemės ūkio konsultavimas – patirtis, inovatyvūs konsultavimo įrankiai ir metodai – tokia paskaitos, skirtos VDU Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto magistrams, tema. Šiandien su studentais patirtimi ir žiniomis dalinosi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) specialistai.

LŽŪKT bendradarbiavimas su Žemės ūkio akademija – kasmetinis ir tęsiamas daug metų. Šįkart Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė, augalininkystės paslaugų ir produktų vadovas Karolis Urba, tarptautinių ryšių ir bendradarbiavimo vadovas Saulius Cironka, mokymų vadovė Giedrė Butkienė patirtimi ir žiniomis dalinosi su magistrais, studijuojančiais Agronomijos fakultete.                                             

Studentams pristatyta Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos kompetencijos, paslaugos, informacijos sklaidos tinklai, klientų savitarnos platforma Ūkionet@s.

Dėmesio skirta inovatyviems konsultavimo įrankiams. Plačiau kalbėta apie Konsultavimo tarnybos specialistų sukurtas ir nuolat tobulinamas ūkio valdymo programą „e-GEBA“ ir informacinę sistemą IKMIS.

Taip pat lygintos skirtingų šalių žemės ūkio konsultavimo sistemos. Pristatyta konsultantų ugdymo sistema CECRA ir ieškota atsakymo į klausimą – kaip valdyti kliento patirtį, skatinti lojalumą?

Studentams buvo parengtos praktinės užduotys, kurias jie atliko, atsakyta į kilusius klausimus.

„Tokie susitikimai su žemės ūkio srities studentais – puiki proga dalintis jau beveik 30 metų kaupta žemės ūkio konsultavimo patirtimi, suteikti žinių ir sudominti jaunuolius konsultavimo sistemos veikla“, – sakė Rinkodaros skyriaus vadovė E. Mankutė.

Faustos Krasilnikaitės nuotraukos

LŽŪKT informacija