Naujienos

Aptartos bendradarbiavimo su NMA ir „Geomatrix“ gairės

  2019-11-07

Kintanti įvairių žemės ūkio srities duomenų gavimo ir perdavimo aplinka, bendroji žemės ūkio politika, vis dažniau taikomos išmaniosios informacinės technologijos, skaitmenizavimo procesai verčia institucijas ieškoti dar glaudesnių bendradarbiavimo sąsajų. Apie jas diskutavo Konsultavimo tarnybos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, UAB „Geomatrix“ vadovai ir specialistai. 

Lapkričio 6 d. į Konsultavimo tarnyboje lankėsi  Nacionalinės mokėjimo agentūros Kontrolės departamento direktorius Liutauras Šimkus, Kaimo plėtros ir Žuvininkystės programų departamento vyresnioji patarėja Genovaitė Beniulienė, Kontrolės departamento Tiesiogines paramos kontrolės skyriaus vedėjas Aušrius Kučinskas, Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Salomėja Rybokienė ir UAB „Geomatrix“ direktorius Gedas Vaitkus. Su Konsultavimo tarnybos vadovais ir specialistais tartasi dėl bendradarbiavimo sąsajų. 

Svečiai domėjosi Konsultavimo tarnybos ūkio valdymo programa „e. GEBA“, geodezinių matavimų ir ūkių atitikties reikalavimų vertinimo paslaugomis, kai kurių laboratorinių tyrimų atlikimo galimybėmis ir kitais klausimais. 

Detaliau aptarta pastaruoju metu daug visuomenės dėmesio sulaukusi Agro apps programėlė, jos plėtros perspektyvos.  

Viena iš diskusinių temų  buvo specialistų ir konsultantų mokymų organizavimas, kaip naudotis atvirose prieigose esančiomis nuotolinėmis pasėlių stebėjimo galimybėmis, analizuoti ir interpretuoti iš satelitų gaunamus vaizdus. Tokie praktiniai mokymai galėtų būti organizuojami jau kitais metais, prasidedant vegetacijos sezonui.   

„Bendradarbiavimas ieškant naujų abiem pusėms naudingų galimybių keistis duomenimis turėtų gerokai supaprastinti ir kontrolės procedūras, ir konsultantų darbą“, – įsitikinusi šio susitikimo iniciatorė, Inovacijų paramos tarnybos vadovė Gintarė Kučinskienė.