Naujienos

Apžiūrėti fabrikėlio ant kojelių keturių atvyko darželinukai

  2019-05-23

Šiandien LŽŪKT Gyvulininkystės mokymo centre šurmuliavo ir klegėjo 17 mažylių nuo 2 iki 5 metukų. Jie atvyko iš Kėdainių lopšelio-darželio „ Vaikystė“. Svarbiausia užduotis vaikams buvo įminti mįslę „Stovi fabrikėlis ant kojelių keturių“.

Vaikučius su jais lydėjusiomis auklėtoja Alma Sungailiene ir auklyte Janina Mackevičiene pasitiko Rinkodaros skyriaus redaktorės Ramunė Sutkevičienė ir Jolanta Dalia Abarienė.

Konferencijų salėje su Ramune Sutkevičiene pasikalbėję apie ūkį ir ūkininką, vaikai piešė ūkio gyventojus, traktorius ir ūkininko namus, o išgirdę linksmą dainą apie karvytes, plojo ir linksmai šoko.

Didžiausią įspūdį  jiems padarė Gyvulininkystės mokymo centre „gyvenančios“ karvės ir jautukai. Jolanta Dalia Abarienė padėjo mažyliams išsiaiškinti, iš kurios karvutės vietos išmelžiamas pienas, kaip ta dalis vadinasi.

Parodžius  karvių kasimosi šepetį, vaikai panoro jį išbandyti, o išbandę juokėsi ir sakė, kad patiko.

Daugiau sužinoję apie karves, guvūs darželinukai greitai paaiškino, kas yra tas fabrikėlis ant kojelių keturių, o tuomet jų laukė kūrybinė užduotis – patiems pagaminti karvytes. Darbas virte virė. Ir štai kiekvienas džiaugėsi  savo kūriniu.

Linksmai pažaidę kieme, besidžiaugdami jiems skirtomis LŽŪKT dovanėlėmis, mažyliai skubėjo prie mobilios gyvulininkystės laboratorijos. Čia jų laukė vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vidas Tolevičius. Vaikai jį apipylė klausimais. Žingeidūs „Peledžiukų grupės“ kodėlčiukai domėjosi, kur dėdė Vidas važiuoja su taip gražiai papuošta mašina, ką daro karvytėms, kodėl taip reikia.

Valanda praskriejo lyg kelios minutės. Buvo gera skirti ją mažiesiems kraštiečiams.