Žemės ūkis sparčiai vystosi ir modernėja, tad ateityje jis bus dar kitoks. Mokslininkai, ūkininkų ir konsultavimo paslaugas teikiančių organizacijų atstovai neabejoja – inovacijų ir technologijų vaidmuo tik didės. Apie tai diskutuota Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Žemės ūkio žinių ir inovacijų sistemos diegimo patirtis, žemdirbių konsultavimo iššūkiai ir galimybės“.
Žemės ūkis be inovacijų neįsivaizduojamas
Kaip teigė diskusijoje dalyvavęs Kauno r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Mindaugas Maciulevičius, dėl klimato kaitos kyla sausrų, potvynių, kitų kataklizmų, tad ūkininkai praranda nemažai pinigų, o tai verčia žengti koja kojon su technologijomis.
„Jeigu ūkininkai nebus inovatyvūs, ateityje nebus konkurencingi. Manau, per ateinančius penkerius metus pamatysime gerokai daugiau išmanių sprendimų, kuriuos taikyti ūkininkai bus priversti, kad uždirbtų ir nebūtų nuostolingi“, – kalbėjo jis.
Jam antrino ir kiti diskusijos dalyviai – žemės ūkio viceministras Vytautas Abukauskas, LŽŪKT direktorius Saulius Cironka, VDU Žemės ūkio akademijos kanclerė Astrida Miceikienė. Anot jų, skaitmenizacija žemės ūkį neabejotinai pakeis, būtent naujosios technologijos ir mokslas padės ne tik pelningai ūkininkauti, bet ir išlikti.
Kitas svarbus klausimas – apsirūpinimas maistu. A. Miceikienės teigimu, tai ypač aktualu Azijos ir Afrikos šalyse. „Tai vienas kertinių klausimų. Jei žmonės neturės maisto, problemų bus ne tik Afrikoje ar Azijoje, jos ateis ir į Europą“, – pabrėžė profesorė.
Lenkijos žemės ūkio konsultavimo centro Inovacijų žemės ūkyje katedros vadovo Aleksander’io Bomberski’io (Aleksanderio Bomberskio) teigimu, karas Ukrainoje neabejotinai verčia galvoti apie maisto saugumą. „Ruošėmės žaliajam kursui, bioįvairovei, mažesniam pesticidų ir trąšų naudojimui, didesnei gyvūnų gerovei, bet staiga prasidėjo karas Ukrainoje. (...) Taigi pirmiausia reikia galvoti apie ateitį, nes maisto kainos auga.
Skaitykite daugiau www.manoukis.lt
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |