Naujienos

Ar reikia nerimauti dėl žiemkenčių Marijampolės krašte?

  2022-01-24

Šių metų žiema dėl permainingų orų – tikras iššūkis žiemkenčiams, nerimas – ūkininkams. Praeitą savaitę apžvelgta Marijampolės r. sav. pasėlių situacija. Dalinamės Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos augalininkystės specialistės Erikos Bindokaitės įžvalgomis. 

Žieminiai rapsai 

Apžiūrėti trys skirtingų rapsų veislių laukai: ‘Dominator’, ‘SY Florian’ ir ‘Feliciano KWS’. Visos šios trys veislės yra gerų kokybinių rodiklių.

‘Dominator’ veislė pasižymi itin aktyviu augimu augalo vystymosi pradžioje ir labai geru žiemkentiškumu.

‘SY Florian’ veislė taip pat gero žiemkentiškumo, toleruojanti stresines situacijas (temperatūrų svyravimą, aukštą temperatūrą, sausrą).

‘Feliciano KWS’ veislė aukšto atsparumo išgulimui bei atspari fomozei.

Dabartinę žieminių rapsų pasėlių situaciją galima vertinti teigiamai, kadangi augalai neapimti ligų, kenkėjų pažeidimų iš rudens taip pat nematyti, iššalusių vietų kol kas neaptikta. Buvo pastebėta keletą augalų su ligotais senais lapais, ant kurių matėsi fomozės pėdsakų, bet jokio pavojaus augalams nėra, nes pavasarį šie lapai nudžius ir liks tik sveiki.

Dėl žiemos įšalo augalų nepavyko išsikasti iš priemolio dirvožemio, kad būtų galima apžiūrėti šaknų būklę. Tačiau smėlio dirvožemiuose iškasti augalai atrodė pakankamai gerai: šaknis ilga, gerai įaugusi, tik šaknies kaklelio storis galėtų būti didesnis, galėtų daugiau būti ir suformuotų lapelių

 Daugiau www.agroakademija.lt