Naujienos

ASU papildė mecenatų bei garbės narių gretas

  2018-12-17

Istorinėje Kauno prezidentūroje gruodžio 12 d. įvyko iškilmingas Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) Senato posėdis, simboliškai užbaigdamas dabartinį ir pradėdamas naują universiteto gyvavimo etapą. Renginio metu atlikta ankstesniame Senato posėdyje priimto nutarimo ceremonija: UAB „Konekesko Lietuva“ suteiktas ASU Mecenato vardas bei įteikti ASU bendruomenės garbės nario ženklai keturiems universiteto Tarybos nariams.

ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas, sveikindamas ASU Senato narius ir renginio svečius, neabejojo, kad sparčiai besikeičiančiame pasaulyje ateitis priklauso  naujos generacijos universitetams, aktyviai  bendradarbiaujantiems su verslu, įsitraukiantiems į šalies, regiono, sektoriaus teigiamų pokyčių kūrimą ir drąsiai prisiimantiems lyderio vaidmenį.

„Tam, kad tai įvyktų, universitetas turi nebijoti keistis, būti konkurencingas ir patrauklus. Suprasdami situaciją ėjome teisingu keliu: modernizavome ASU mokslo ir studijų bazę, kuri šiandien iš tiesų yra puiki, bet, tenka pripažinti,  galėtų būti išnaudojama efektyviau. Prieš metus priėmėme sprendimą susijungti su Vytauto Didžiojo universitetu, taip sustiprindami pajėgas ir turėdami viziją sukurti stipriausią universitetą Lietuvoje ir vieną stipriausių Europoje. Tampame VDU Žemės ūkio akademija su savo pamatinėmis vertybėmis, naujais iššūkiais ir naujomis galimybėmis“, – kalbėjo A. Maziliauskas.

Sėkmės būsimai VDU Žemės ūkio akademijai linkėjo ir buvęs ASU absolventas, šiuo metu UAB „Konekesko Lietuva“ žemės ūkio technikos ir įrangos departamento direktorius Virginijus Apšega, atsiimdamas šiai įmonei suteikto ASU Mecenato vardo ženklą ir linkėdamas sėkmės rengiant šalies agroverslui gyvybiškai reikalingus inžinerijos specialistus.

UAB „Konekesko Lietuva“ pastarąjį dešimtmetį aktyviai prisideda modernizuojant ASU Žemės ūkio inžinerijos fakulteto  infrastruktūrą, įmonė yra įsteigusi vardinių stipendijų studentams,  mielai priima studentus mokomosioms praktikoms, dėstytojams sudaro puikias sąlygas atlikti tiriamuosius darbus, padeda viešinti ASU studijų programas.

Renginio metu keturiems ASU Tarybos nariams įteikti simboliniai ženklai, liudijantys, kad šie asmenys nuo šiol tampa universiteto bendruomenės garbės nariais. Šie ženklai įteikti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriui Edvardui Makeliui, UAB „Dojus agro“ valdybos pirmininkui Pranui Dailidei, Lietuvos žemės ūkio rūmų pirmininkui, Baltijos labdaros fondo direktoriui Arūnui Svitojui, UAB „Novameta“ valdybos pirmininkui, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentui Benjaminui Žemaičiui.

ASU informacija