Naujienos

Augalų apsauga – kodėl rinktis išmaniąsias technologijas?

  2021-04-16

Vakar įvyko trečiasis internetinis seminaras iš ciklo tiksliosios žemdirbystės tematika. Šįkart organizatoriai – LŽŪKT bei žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės – žemdirbius pakvietė į nuotolinę atvirą diskusiją „Išmanus pavasaris ūkiuose – augalų apsauga“, kur aptartos pavasario darbų aktualijos, išsakyti ir pristatyti praktiniai pažangiausi technologiniai sprendimai, prisidedantys prie tvaraus žemės ūkio augimo šiandien ir rytoj.

Be LŽŪKT centro specialistų, renginyje tiksliajam ūkininkavimui kruopščiai atrinktą techniką ir pažangiausius technologinius sprendimus šįkart pristatė trys žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės: „Biržų žemtiekimo“ atstovai, lankydamiesi ūkininko ūkyje, aptarė, kaip išnaudoti šiuolaikines technologijas pasėliams purkšti tiksliai, laiku ir bet kokiomis sąlygomis, o dar tuo pačiu ir sutaupyti, „Dotnuva Baltic“ pristatė lygiagretaus vairavimo panaudojimo galimybes ir naudą ūkyje, o „SV Technika“ specialistai pasidalijo savo gamintojų atstovaujančių purkštuvų panaudojimo galimybėmis.

Sakoma, kad prevencija – geriausias problemų sprendimo būdas. Šiandien ūkininkams vadovautis šia universalia taisykle yra kur kas paprasčiau, kai jie gali pasinaudoti įvairiais matavimų ir stebėjimų duomenimis, kurie padeda priimti motyvuotus ūkio valdymo sprendimus. Vienas iš tokių įrankių – informavimo apie integruotą augalų apsaugą, konsultavimo ir mokymų informacinė sistema IKMIS, kurios galimybes seminare pristatė LŽŪKT specialistai.

Tęsinys www.agroakademija.lt