Naujienos

Augti padeda tobulėjantys klientai

  2022-12-12

Žemdirbiams teikiamų paslaugų spektras turi būti platus, kad kiekvienas rastų tai, ko jam iš tiesų reikia. Kaip keičiasi ūkininkų poreikiai, kokios paslaugos jiems aktualiausios pastaruoju metu, kalbamės su Rimtautu PETRAIČIU, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotoju, laikinai vykdančiu direktoriaus funkcijas.

Ūkininkai yra svarbiausi Jūsų klientai. Jų poreikių kaita iš dalies keičia Konsultavimo tarnybos paslaugų pasiūlą. Kokia sritis pastaraisiais metais pareikalavo daugiausia dėmesio?

Šiandienis ūkininkas – verslininkas, ieškantis būdų su mažiau padaryti daugiau, nuolat tobulėjantis, besidomintis žemės ūkio technologinėmis inovacijomis, taikantis jas savo veikloje. Tad nenuostabu, kad augant klientams turi augti ir organizacija, taip pat tobulėti, keisti teikiamų paslaugų spektrą. Pastaraisiais metais ūkininkai itin daug dėmesio skiria dirvožemio būklei gerinti – periodiškai jį tiria, pagal tyrimų duomenis atsakingiau ir efektyviau tręšia. Šiame technologiniame procese dalyvaujame ir mes. Šiuo metu, kai trąšų kainos itin aukštos, efektyvus tręšimas – vienas iš būdų taupyti. Siekdami klientams suteikti inovatyviausias dirvožemio tyrimų paslaugas Lietuvos rinkoje, bendradarbiaujame su „Eurofins Agro“ – viena garsiausių laboratorijų pasaulyje, dalį dirvožemio tyrimų atliekame Konsultavimo tarnybos laboratorijoje naudodami pažangią metodiką – artimuosius infraraudonojo spektro spindulius (NIRS). Atliekame išsamesnius dirvožemio tyrimus ir jau dabar klientams pateikiame pH, humuso, judriojo kalio, dirvožemyje sukauptos organinės anglies kiekio rodiklius. Ateityje analizuosime, kokie dar duomenys naudingi ūkininkams iš gaunamos NIRS paketo tyrimų ataskaitos, pavyzdžiui, bendras organinių medžiagų kiekis dirvožemyje, granuliometrinė sudėtis, karbonatai, mikrobiologinis dirvožemio aktyvumas (gyvybė dirvožemyje) ir kt.


Skaitykite daugiau www.manoukis.lt