Naujienos

Birštono ir Prienų krašto ūkininkų šventėje džiugino LŽŪKT biuro klientų pasiekimai

  2023-11-14

Jau 30-tą kartą organizuotoje ūkininkų bendrystės šventėje „Metų ūkis“ už geriausius pasiekimus įvertinti LŽŪKT Prienų r. biuro klientai.

Ūkių atrankos komisija, kurioje Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai atstovavo Prienų r. biuro konsultantas Saulius Kavaliauskas, lankėsi 10 ūkininkų ūkių, iš kurių 3 buvo Birštono, 7 Prienų krašte, ir išrinko pačius sėkmingiausius.

Nugalėtojai – biuro klientai

Prienų r. biuro vadovė Lina Simonaitienė su visa komanda džiaugėsi, kad tarp sėkmingiausių 5 biuro klientai. Tarp jų ir konkurso nugalėtojai Jolita ir Deimantas Kairiūkščiai, Laimutė ir Jonas Gradeckai.

Modernus Jolitos ir Deimanto Kairiūkščių pieno ūkis konkurso „Metų ūkis 2023“ nugalėtoju tapo Prienų savivaldybėje. Ūkininkaujantys nuo 1999-ųjų, jie savo patirtį perduoda atžaloms, besirenkančios žemės ūkio mokslus, o patys mokėsi iš Deimanto tėvų, kurie jiems perdavė savo ūkį. Dabar jame laikoma per 100 karvių. Prieš trejus metus naujoje fermoje įrengtas melžimo robotas, galvojama apie robotizuotą šėrimą ir kol kas nėra minčių keisti ūkio profilio.

Birštono savivaldybėje konkurso „Metų ūkis 2023“ nugalėtojais tapo Laimutė ir Jonas Gradeckai. Ūkininkaujantys nuo 1995 m., įgiję daug patirties, naujovių nesibodintys ūkininkai šiuo metu dirba apie 180 ha nuosavos ir dar apie 220 ha nuomojamos žemės, kurioje augina kviečius, vasarinius ir žieminius rapsus, pupas, grikius ir kt. Jiems svarbūs sėjomainos ir žalinimo principai, nuo 2008-ųjų taikoma bearimė žemdirbystė.

Trys klientų ūkiai tarp prizininkų

Prienų r. savivaldybėje antrą vietą laimėjo Prienų r. biuro klientų, mišraus ūkio šeimininkų Militos ir Darius Degučių ūkis, kuriame auginama 90 mėsinių galvijų. Šiuo metu gryninant bandą įsigytas veislinis limuzinų veislės bulius ir planuojama auginti šios veislės galvijus. Ūkyje auginama ir grūdinių augalų, tik jie dažniausiai naudojami gyvuliams šerti. Milita ir Darius nepritaria skeptikams, kurie abejoja dėl gyvulininkystės, ir planuoja plėsti ūkį.  

Trečiąją vietą Prienų r. savivaldybės konkurse užėmė Linos ir Gintauto Kriukelių ūkis. Moderniame 50 ha augalininkystės ūkyje siekiama efektyvumo ir ekologinės pusiausvyros.

Birštono savivaldybėje trečiąja vieta džiaugėsi Renata ir Edmundas Valatkai, auginantys kiaules, gaminantys ir realizuojantys įvairius gaminius iš kiaulienos. Valatkų ūkyje rengiamos edukacijos, etnografinės tradicijos derinamos su pažangiu ūkininkavimu.

„Gera stebėti, kaip keičiasi, modernėja klientų ūkiai. Džiugina, kad ūkininkavimo tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Nuoširdžiai sveikiname visus, kurių pastangos ir išskirtinis požiūris į ūkininkavimą buvo pastebėtas ir įvertintas šiais metais“, – sakė biuro vadovė L. Simonaitienė.

 Prieno r. biuro archyvo ir šventės organizatorių nuotraukos.