Naujienos

Buhalterinės apskaitos skyriaus organizuotame seminare klientai, kuriems rūpi verslo buhalterinė apskaita

  2019-02-26

Nuo 2020 m. sausio 1 dienos keičiasi ūkininko ūkio ir gyventojų, kurie neįregistravę ūkininko ūkio verčiasi individualia žemės ūkio veikla, veiklos buhalterinės apskaitos tvarkymas dvejybine apskaitos sistema. Sužinoti apie pokyčius į LŽŪKT mokymų centrą „Agroakademija“ susirinko klientų ūkių buhalterės iš įvairių Lietuvos vietų. Dauguma jų naudojasi LŽŪKT nuotolinės buhalterinės apskaitos paslauga.

Renginio pradžioje kalbėjusi LŽŪKT Buhalterinės apskaitos skyriaus vadovė Zita Sinickienė sakė, kad teikdami konsultacijas kiekvienam klientui buhalterinės apskaitos konsultantai skiria daug laiko, todėl nuspręsta suorganizuoti seminarą, kuriame jo dalyviai galėtų vietoje išsiaiškinti jiems kylančius klausimus.

Zita Sinickienė akcentavo, kad buhalterinės apskaitos tvarkymo pokyčiams LŽŪKT rengiasi iš anksto, todėl jau nuo 2019 m. sausio 1 d. klientų buhalterinė apskaita tvarkoma atsižvelgiant į buhalterinės apskaitos pakeitimus.

Klientų ūkių buhalteres su pakeitimais  supažindino ir į jų klausimus atsakė LŽŪKT Buhalterinės apskaitos skyriaus vyresnioji specialistė Vilma Čereškaitė.

Apie nuotolinę apskaitos paslaugą

Per 2018 m. nuotolinės buhalterinės apskaitos paslauga naudojosi daugiau kaip 70 klientų. Jie ūkių buhalterinę apskaitą tvarkė prisijungę prie buhalterinės apskaitos programos „e.GEBA Buhalterija“.

 Radviliškio rajone ūkininkaujančių brolių Vytauto, Andriaus, Daliaus, Antano ir Ernesto Čepaičių ūkių buhalterė Simona Andruškaitė Krasauskienė sakė, kad džiaugiasi LŽŪKT teikiama paslauga. Jos manymu, kad ūkiai turi galimybę tvarkyti apskaitą, rengti ataskaitas būtent žemės ūkiui skirta buhalterinės apskaitos programa – yra stebuklas. Moteris minėjo, kad puikiai bendrauja su konsultuojančiais buhalterinės apskaitos ir informacinių technologijų specialistais. „Šiuo metu galvojame apie galimybę programą „e.GEBA Buhalterija“ įdiegti nešiojamame kompiuteryje. Reikės apie tai pakalbėti su Informacinių technologijų skyriaus specialistais. Būtų labai patogu“, – apie ateities planus užsimena Simona.