Naujienos

Dalintasi patirtimi su žemdirbių konsultavimo sistemą planuojančiais kurti moldovais

  2023-09-21

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kauno r. biure lankėsi Moldovos ekspertų delegacija. Planuojant stoti į ES, domino su žemės ūkiu susieta patirtis.

Moldova turi ES kandidatės statusą. Šalies ekspertai, dalyvaujantys Nacionalinės mokėjimo agentūros įgyvendinamame Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos programos projekte „Moldovos ir Sakartvelo žemės ūkis ir kaimo plėtra administracinių ir institucinių gebėjimų stiprinimas eurointegracijos srityje“, domėjosi Lietuvos stojimo į ES patirtimi, susijusia su žemės ūkiu – paramos administravimu, žemdirbių konsultavimu ir kt.

Kaip veikia Konsultavimo tarnybos sistema, kaip ji formuojama, finansuojama, kokios paslaugos teikiamos? Į šiuos ir kitus moldovų klausimus atsakė Konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis, Informacinių technologijų skyriaus vadovė Ilma Rimkevičienė, biuro konsultantai.

Daugiau dėmesio skirta Konsultavimo tarnybos informacinėms sistemoms, akcentuojant įvairių iš valstybinių registrų gaunamų duomenų svarbą ne tik administruojant paramą, bet ir vykdant ūkio valdymo procesus.

„Pasak Moldovos specialistų, šalyje kol kas tokios žemdirbių konsultavimo sistemos nėra. Ji planuojama. Taip pat jie mano, kad ir be informacinių sistemų neišsivers. Todėl sužinoti apie mūsų patirtį yra naudinga“, – sakė R. Petraitis.

Delegaciją sudarė Moldovos Respublikos žemės ūkio ir maisto pramonės ministerijos atstovai ir įstaigos, atsakingos už paramos žemės ir maisto pramonės sektoriui administravimą, darbuotojai.

LŽŪKT informacija