Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės institute diskutuojama apie Lietuvos dirvožemių būklę. Aptariama dabartinė situacija ir perspektyvos. Diskusijoje Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai atstovauja direktorius dr. Edvardas Makelis, Plėtros padalinio vadovas Rimtautas Petraitis ir Technologinių paslaugų skyriaus specialistai.
Organinių medžiagų mažėjimas, dirvų suslėgimas, rūgštėjimas, erozija, dirvožemio užterštumas organiniais junginiais ir sunkiaisiais metalais iš nuotekų dumblo, bioįvairovės mažėjimas – veiksniai, nuo kurių kenčia dirvožemis. Tai akivaizdžios problemos, kurias reikia spręsti mokslo žiniomis paremtomis ir gamybinėje praktikoje išbandytomis priemonėmis. Apie tai renginyje diskutuoja mokslininkai, konsultantai ir praktikai.
Tvarus dirvožemio naudojimas – visada buvo ir yra svarbi sritis Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybai. Technologinių paslaugų skyriaus specialistai ir rajonų biuruose dirbantys augalininkystės konsultantai teikia kompleksines paslaugas, kurių svarbiausias tikslas – dirvožemio išsaugojimas.
Nuo dirvožemio ėminių iki optimalaus tręšimo plano
Konsultantai paimti dirvožemio ėminių atvyksta į bet kurią Lietuvos vietą. Ypatingai didelis dėmesys skiriamas jų paėmimo kokybei, nes nuo to priklauso agrocheminių tyrimų rezultatai. Net ir viename ūkio lauke pasitaiko kelių tipų dirvožemių, todėl ėminių paėmimo vietos charakterizuojamos pagal fizikines jo savybes. Naudojami GPS prietaisai, todėl net po kelerių metų iš tos pačios vietos dirvožemį galima paimti pakartotinai ir matyti pokyčius. Dirvožemio ėminiai pristatomi į Konsultavimo tarnybos laboratoriją, todėl agrocheminių tyrimų rezultatai pateikiami greitai. Visiems klientams suteikiamos nešališkos konsultacijos.
Atlikus dirvožemio tyrimus ir pagal agrocheminių savybių tyrimų metodiką parengus tręšimo planą, galima iki 20 proc. mažiau išleisti trąšoms ir gauti 5 proc. didesnį derlių. Vadovaudamiesi dirvožemio tyrimo rezultatais, konsultantai parengia optimalius tręšimo planus tręšiant organinėmis ir mineralinėmis trąšomis Jei klientų technikoje įdiegtos GPS ar GLON ASS sistemos, o tręštuvų išbarstomą trąšų kiekį galima reguliuoti, tuomet rengiamas tiksliojo tręšimo planas. Sutaupoma, nes trąšų sunaudojama net 25 proc. mažiau, o tręšimas optimalus.
Dėl paslaugų ir konsultacijų kreipkitės į Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biurus.
Susijusi informacija
Inno panorama 2019: skaitmeninės ir kitos inovatyvios paslaugos žemės ūkiui
Kalkinimas: į grumtynes su rūgščiu dirvožemiu
Jaunasis ūkininkas: „Nėra nė dienos, kad negalvotume apie dirvą“
Gausiam derliui užauginti – inovatyvūs sprendimai
Dirvožemio tyrimas. „Nesame tokie turtingi, kad bertume į žemę viską“
Išsaugoti dirvožemį – vienas aktualiausių nūdienos agronominių iššūkių
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |