Naujienos

DŽIAUGIAMĖS BŪDAMI BENDRUOMENĖS RENGINIŲ RĖMĖJAIS

  2022-08-23

Džiaugiamės galėdami prisidėti prie puikių mūsų bendruomenės organizuojamų ir įgyvendinamų projektų. Prieš kelias dienas nuaidėjo puikus teatralizuotas Akademijos kultūros centro organizuotas renginys „Dotnuvos dvare šiandien šventė. Ponas Jonas Mlečka atvyko“.

Akademijos kultūros centro darbuotojai ne kartą įrodė, kad jie – darnus kolektyvas, gebantis ne tik sugalvoti, bet ir išpildyti pačias neįtikinamiausias idėjas, kurios džiugina Akademijos, Dotnuvos ir aplinkui esančias bendruomenes originalumu. Džiaugiamės, Kad Konsultavimo tarnyba taip pat gali prisidėti prie jų įgyvendinimo.

Priešpaskutinį vasaros savaitgalį Dotnuvos dvare, esančiame Akademijos mietelyje (Kėdainių r.), įvyko Lietuvos kultūros tarybos ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos finansuojamo projekto „Atgimusios Dotnuvos dvaro istorijos“ vienas pagrindinių renginių – „Dotnuvos dvare šiandien šventė. Ponas Jonas Mlečka atvyko“.

Pasak idėjos autorės, projekto vadovės ir  Akademijos kultūros centro direktorės Žydronės Smulskienės, pasiruošimas renginiui vyko visus metus, daug darbo įdėjo visi darbuotojai ir aplinkinių bendruomenių nariai. „Gi visus metus tą gėrį dėliojome ir dabar atėjo laikas juo pasidalinti“, –  sakė Ž. Smulskienė.

O renginys tikrai pavyko. Tie, kas atėjo, tikrai pajuto istorijos dvasią, kurią kūrė profesionalūs aktoriai: užburiantis interaktyvus muzikinis spektaklis „Gekumen“, Veliuonos kultūros centro kolektyvų Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės eilės istorija, fotografo kiemas ir renesanso-baroko muzikos instrumentų performansas. O kokia dvaro šventė be vaišių – labai jau skanūs buvo 16 amžiaus patiekalai, kuriais vaišino Skėmių traktierius improvizuotoje „Senojoje karčemoje“. O kur dar talentingų Akademijos gimnazijos moksleivių dailės darbų paroda, kurioje atsispindėjo dvaras ir jo aplinka.

Akademijos kultūros centro nuotraukos. Daugiau jų rasite čia.