Naujienos

ES parama žemės ūkio verslui – verta kreiptis į profesionalius konsultantus

  2019-02-18

Kviečiame suklusti norinčius išlaikyti ar stiprinti pozicijas žemės ūkio rinkoje. Artimiausiu metu bus paskelbtas paraiškų rinkimas net pagal tris žemės ūkio verslui remti skirtas ES paramos priemones. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) konsultantai padės apsispręsti, kuri iš jų Jums aktualiausia.

Paskelbus apie artimiausiu metu planuojamas rinkti paraiškas ES paramai gauti, žemdirbiai svarsto, į ką kreiptis dėl konsultacijų, paraiškų užpildymo, verslo planų rengimo, projektų administravimo. Pasiūlymų paslaugų rinkoje tikrai daug. Labai svarbu neapsirikti renkantis konsultantus.

Kodėl verta kreiptis į LŽŪKT konsultantus?

„Praktika rodo, kad dažnas „už dyka“ arba pigiomis paslaugomis susigundęs pareiškėjas po to kreipiasi į mus prašydamas padėti atsakyti į NMA raštus, ištaisyti klaidas, iš naujo parengti prognozes, pakoreguoti dokumentus, taip pat ir dėl to, kad būna palikti likimo valiai, nes projektų rengėjai nebenori taisyti klaidų, nepadeda įgyvendinti projektų, o jų numatyti projekto priežiūros ar atrankos rodikliai būna sunkiai įgyvendinami“, – praktiniais pastebėjimais dalinosi LŽŪKT Verslo ekonomikos skyriaus vadovė Vaida Gomoliauskienė.

LŽŪKT rajonų biuruose ekonomikos paslaugas teikiantys konsultantai verslo projektus ES paramai gauti rengia nuo 2000 m. – taigi sukaupta didelė patirtis. Konsultantai nuolat tobulina kvalifikaciją, o jų paslaugų kokybė tikrinama.

Ekonomines paslaugas teikiantys LŽŪKT konsultantai ne tik parengs projektą, bet ir padės jį įgyvendinti, patars, kaip lengviau įvykdyti įsipareigojimus, išvengti sankcijų, tarpininkaus klientui bendraujant su NMA, tiekėjais, kreditoriais, parengs visus būtinus dokumentus, kad projektas būtų įgyvendintas tinkamai ir sėkmingai išmokėta parama, t. y., nepaliks kliento likimo valiai po paraiškos pateikimo.

Esant poreikiui, klientas galės konsultuotis su rajonų biuruose dirbančiais buhalterinės apskaitos, augalininkystės, gyvulininkystės ir miškininkystės konsultantais.

Svarbu ir tai, kad konsultantai nepropaguoja atskirų gamintojų, tiekėjų. Jiems svarbūs tik klientų interesai, kad jie galėtų laisvai pasirinkti, kokias prekes ir iš kokio tiekėjo pirkti.

„Mes teikiame visą kompleksą paslaugų, turime ilgametės patirties, profesionalius konsultantus, dirbame su klientu nuo pradžios iki pabaigos, nepaliekame iškilus sunkumų, padedame juos išspręsti,“– apibendrino Vaida Gomoliauskienė.

Išsamiau apie paramą videoreportaže

Visos LŽŪKT verslo ekonomikos srities paslaugos