Naujienos

ES žaliąjį kursą atitinkančias technologijas reikia atrinkti bendradarbiaujant su mokslu

  2022-04-13

Nuotolinėje VDU Žemės ūkio akademijos mokslinėje konferencijos  „Žemės ūkio mokslai verslui: žaliojo kurso iššūkiai ir galimybės“ diskusijoje Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos poziciją išsakė direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis.

Mokslinės konferencijos „Žemės ūkio mokslai verslui: žaliojo kurso iššūkiai ir galimybės“ diskusijoje dalyvavęs Lietuvos Žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis akcentavo, kad ES žaliojo kurso tikslas – efektyvesni ir ekonomiškai stipresni ūkiai, todėl negalima diegti technologijų, didinančių nuostolius.

Pasak R. Petraičio, ateinančios tendencijos reikalauja naujų žinių, o klimato kaitos ir ŠESD specialistų nėra daug.

„Kuo daugiau duomenų surinksime, kuo geriau juos išanalizuosime ir panaudosime, tuo veiksmingesnis bus rezultatas“, – sakė Žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas.

Jis taip pat teigė, kad įgyvendinant žaliąjį kursą dabar susiduriama su dilema – viena vertus, viską (emisijas, trąšas, augalų apsaugos produktus) reikia mažinti, kad saugotume gamtą, kita vertus, negalima drausti, nes reikia užauginti užtektinai maisto.

R. Petraičio manymu, pasitarnautų bendras darbas su mokslo institucijomis. „Jei kažkuriame Lietuvos regione technologija veiksminga, tai dar nereiškia, kad ji bus efektyvi visoje šalyje. Tad bendradarbiaujant su mokslu reikėtų atrinkti geriausias technologijas“, – pabrėžė jis.

Daugiau apie konferenciją skaitykite čia.

Parengta pagal „Mano ūkis“ informaciją.