Naujienos

Esate konsultavimo paslaugų gavėjai? Kviečiame rinktis LŽŪKT

  2021-01-26

Norintys tobulėti ir pagerinti vykdomą veiklą ūkininkai, miško valdytojai, kaimo vietovėse veikiančios labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, pernai lapkritį ir gruodį teikę paraiškas dėl paramos įsigyti konsultavimo paslaugas ir šiemet iš NMA gavę pranešimą, kad yra konsultavimo paslaugų gavėjai, turi apsispręsti ir pasirinkti vieną paslaugų teikėją, su kuriuo bendradarbiaus artimiausius trejus metus. Ilgai svarstyti nevertėtų.

Jei esate patvirtintas paramos gavėjas

Nacionalinė mokėjimo agentūra, informuodama pareiškėją apie paramos patvirtinimą, nurodo ir kas teikia konsultavimo paslaugas pagal kiekvieną sritį. „Tuomet būtinai reikia susisiekti su ta institucija, nes dėl bendrosios duomenų apsaugos, negauname paramą gavusių pareiškėjų kontaktų. Taigi, jei pareiškėjas nesikreips, jo niekaip nesurasime. Pagal turimą patirtį galiu pasakyti, kad tokių situacijų pasitaikė ne viena, o priežasčių yra įvairių, pvz. gal žmogus persigalvojo, suabejojo, o gal pamiršo, kad prieš metus teikė paraišką. Reikia suprasti, kad pareiškėjui numatytos lėšos yra rezervuotos ir niekas jomis pasinaudoti nebegali“, – pataria Asta Šakickienė, LŽŪKT Profesinių kompetencijų padalinio vadovė.

Kaip žinia,  pareiškėjas turi 36 mėnesius, t. y. 3 metus, tad gali galvoti, kokių jo verslui plėtoti labiausiai reikia konsultacijų. Suprantama, ilgai galvoti nereikėtų, nes paramos laikotarpis baigiasi, o ir konsultacijos teikiamos planingai.

Konsultavimo tarnyba teikia konsultacijas visuose rajonų biuruose, savivaldybėje. „Tad jei kuriame rajone nėra reikiamo konsultanto, klientui reikiamas konsultacijas suteiks kitame rajone dirbantis mūsų konsultantas, – teigia Asta Šakickienė. – Besikalbėdami su klientu, iki smulkmenų išsiaiškiname, kokie svarbiausi jo norai, kokios tematikos jam aktualiausios, aptariame konsultacijų poreikį ir pasirengiame jų teikimo grafiką. Tad per likusį laiką labai protingai, sistemiškai, atsižvelgdami ir į ekstremalią situaciją dėl koronaviruso, galima drauge sudėlioti reikiamas konsultacijas.“

Daugiau www.agroakademija.lt