Naujienos

Estijoje pristatytas tarptautinis projektas NATIONS

  2023-05-30

Gegužės 29 d. LŽŪKT specialistai – Ilma Rimkevičienė, Erika Mankutė ir Egidijus Vilkevičius – dalyvavo seminare, vykusiame Estijos žemės ūkio tyrimų ir žinių centre, kuriame pristatė tarptautinį projektą „NATI00NS”.

Renginio metu kolegos Estijos ūkininkams, mokslininkams, tyrėjimas pristatė tarptautinį projektą „NATI00NS”, gyvųjų laboratorijų ir demonstracinių švyturių kūrimo konceptą ir eigą, diskutavo sveiko dirvožemio klausimais, dalijosi projektine patirtimi. Po seminaro buvo suorganizuota įdomi ekskursija po naujausią ir didžiausią dirvožemio tyrimų laboratoriją šalyje. 

„NATI00NS“ projekto tikslas – skirtinguose Europos reginiuose pristatyti ir įgalinti ES Dirvožemio Misijos tikslus, planuojamus pasiekti 2021–2025 m. Planuojama, kad projektas ir jo dalyviai bus tarsi Dirvožemio misijos ambasadoriai – informacijos skleidėjai, kurių tikslas skirtinguose segmentuose pristatyti patikrintą ir kokybišką informaciją, padėsiančią didinti suinteresuotų šalių žinių lygį dirvožemio kokybės gerinimo klausimais, bendradarbiaujant ir kuriant demonstracines inovacijų laboratorijas (living labs, lighthouses), apjungiančias verslo, žemės ūkio, mokslo ir kt. subjektus.

LŽŪKT informacija

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos