Naujienos

Finansinė apskaita: ūkininkai renkasi ramybę ir užtikrintumą

  2023-01-06

Pernai ūkių ir kitokio verslo finansinės apskaitos tvarkymo sutartis su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biurų konsultantais pasirašė per 6500 klientų. Jie – patys geriausi teikiamų paslaugų ambasadoriai. Sužinokite pasirinkimo priežastis.

Mantas Jančiukas, LŽŪKT Lazdijų r. biuro klientas: „Biuro pagalbos prireikė, kai rašėme paraišką smulkaus ūkio paramai. Ją gavome, tada reikėjo tvarkyti buhalteriją. Nusprendėme tapti ir PVM mokėtojais. Kad kokybiškai teiktų šią paslaugą be jokio nerimo, sunku rasti, o biure garantuota kokybė. Iš pradžių galvojau, kad bus labai brangu, bet ramybė ir užtikrintumas daug svarbiau už kainą. Nereikia sukti galvos, kad kažkas bus negerai. Aš dirbu savo darbą, o biuras – savo. Be to, konsultantės supažindina su naujovėmis“.

Donatas Tumas, LŽŪKT Panevėžio r. biuro klientas: „Mano specialybė – žemės ūkio verslo organizavimas ir valdymas. Šiek tiek susijusi su buhalterija. Pradėjau pats ją tvarkyti, bet taip greitai keičiami įstatymai. Žiūrėk, jau vieną ar kitą prašovei. Nespėsi sekti. Jei ūkininkas įsėdo į traktorių, įsakymų visą vasarą neseka, o žiemą jau baudos laukia. Išlenda, kad pavėlavai, kažko nepadarei. Dabar – ramu.“

Jolita Kairiūkštienė, LŽŪKT Prienų r. biuro klientė: „Pradėjome nuo supaprastintos buhalterinės apskaitos. Konsultantės žino visus niuansus. Žiūriu – kiti samdosi buhalterius, bet jie – ne ūkio buhalteriai, ten kitaip. Viena pažįstama firmos buhalterė, gavusi, kaip ji sakė, ūkininką, pripažino, kad buhalterija visai kitokia. Konsultantai žino programas, reikalavimus, o pats padarysi kokią klaidą, tai paskui bėdos turėsi“.

Mindaugas Balčiauskis, LŽŪKT Šilutės r. biuro klientas: „Kai registravome ūkį, reikėjo buhalterinės apskaitos. Po to prasidėjo projektai. Susibendravom su LŽŪKT Šilutės rajono biuru. Maloniai priima, kai reikia kokios pagalbos, nėra buvę atsakyta. Įgyvendinome 3 ūkio modernizavimo projektus, darėm geodezinius matavimus, tręšimo planus. Čia – viskas, ko reikia. Gyvulių judėjimas, ūkio buhalterinė apskaita. Reikia balanso, paskambini, paprašai, reikia – bus. Labai biuras girdi, ko mes prašome“.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biuruose pasirašomos apskaitos tvarkymo sutartys 2023-tiesiems. Konsultantai pasirengę ir toliau dalintis 30 metų kaupta patirtimi tvarkant ūkininkų ir kitų verslų finansinę apskaitą.

LŽŪKT informacija