Naujienos

IKMIS: aktualios augalininkystės konsultanto įžvalgos

  2022-11-24

Kaip ir kasmet, 45 metų savaitę, Konsultavimo tarnybos augalininkystės konsultantai vyko į laukus apžiūrėti žieminių rapsų ir žieminių kviečių būklės. Šįkart daugiau dėmesio skirsime žieminiams kviečiams. Kokie pastebėjimai ir įžvalgos ?

Šių metų sėjos rezultatai labai skirtingi. Kadangi dėl užsitęsusių kritulių javapjūtė vėlavo dvi savaites, sėjos terminai taip pat nusitęsė. Kauno rajone, kaip ir kituose, buvo jaučiamas kritulių stygius. Meteorologinės stotelės duomenimis, Kauno rajone per rugsėjį iškrito 26,4 mm kritulių. Žieminių kviečių sėjai nusitęsę sėjos terminai įtakos neturėjo. Iškritę krituliai kompensavo drėgmės trūkumą, todėl augalai sudygo puikiai.

Įdomu, kokia pasėlių situacija visuose regionuose? Rekomenduojame apsilankyti Integruotos augalų apsaugos informavimo, konsultavimo ir mokymų sistemoje IKMISSužinositei, kaip visoje Lietuvoje pasiruošę žiemoti žiemkenčiai. O jei reikia konsultacijų, kviečiame įsivertinti žiemkenčių būklę su nepriklausomu Konsultavimo tarnybos augalininkystės konsultantu. 

Visą Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Kauno r. biuro augalininkystės konsultanto Roko Antanyno straipsnį skaitykite www.agroakademija.lt.

E. Vilkevičiaus nuotraukos