Naujienos

IKMIS jau skelbiami pasėlių ir sodų stebėjimo duomenys

  2019-04-17

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos augalininkystės konsultantai visoje Lietuvoje pradėjo dinaminius pasėlių stebėjimus. Taip pat rasite mokslininkų informaciją apie situaciją soduose.

Prisijunkite prie informacinės sistemos www.ikmis.lt. Jau dabar rasite nuolat atnaujinamą informaciją apie pasėlių situaciją savo rajone ir visoje Lietuvoje. Sužinosite, kokios ligos ar kenkėjai plinta, rasite augalų apsaugos priemonių naudojimo rekomendacijų, galėsitės naudotis elektroniniais augalų ligų, kenkėjų, piktžolių ir Lietuvoje registruotų augalų apsaugos produktų katalogais. Bus stebimi ūkininkų žieminių rapsų, žieminių ir vasarinių kviečių, vasarinių miežių, bulvių ir sėjamųjų žirnių pasėliai. Kenksmingų organizmų plitimas pasėliuose prognozuojamas vadovaujantis meteorologinių stotelių duomenimis, tad sistemoje pateikta informacija yra operatyvi, ir, tikimės, padės priimti teisingus augalų apsaugos sprendimus.

Kiekvieną savaitę bus rengiama naujausia videoinformacija iš stebimų pasėlių. Kviečiame žiūrėti videoreportažą iš Varėnos rajono.

Taip pat kviečiame skaityti LAMMC Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkų parengtą trumpą atmintinę apie pirmąją vaismedžių apsaugą.