Naujienos

Improvizuota lauko diena V. Žmuidzinavičiaus ūkyje

  2022-06-13

LŽŪKT demoturas – žinios, patirtis ir bendrystė! Penktadienį Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro komanda – augalininkystės ir gyvulininkystės specialistai –  pradėjo demoturų ciklą po šalies rajonus.   Pirmoji improvizuota lauko diena vyko vieno pažangiausių Kauno r. ūkininkų Vytauto Žmuidzinavičiaus ūkyje.

Augalininkystės ūkį plėtojantis V. Žmuidzinavičius technologinius sprendimus priima remdamasis ne tik savo ilgamete patirtimi, bet konsultuojasi su mokslininkais bei agronomais. Ūkininkas pataria kolegoms atsakingai ūkyje laikytis sėjomainos, nebijoti išbandyti naujus technologinius sprendimus – pavyzdžiui, bearimę technologiją, kuri jo ūkyje itin pasiteisino.  

Pagrindinis LŽŪKT demoturo tikslas – suteikti ūkininkams galimybę vienu metu pasikonsultuoti su skirtingų sričių – augalininkystės ir gyvulininkystės – specialistais bei savo krašto ūkininkais.

Improvizuotoje lauko dienoje LŽŪKT specialistai kartu su ūkininkais ieškojo sprendimų, kaip optimizuoti ūkio gamybos technologijų išlaidas, nepabloginant produkcijos kokybės, didelį dėmesį augalininkystės ūkiuose skiriant dirvožemio kokybei gerinti, o gyvulininkystės – bandos sveikatingumui ir produktyvumui užtikrinti. Dalintis žiniomis ir patirtimi nieko nekainuoja, o juk laiku priimti sprendimai gali padėti akivaizdžiai sutaupyti.

Siekime bendro ir nevienadienio rezultato! Demoturų komanda birželį keliaus į Vilkaviškio r. (birželio 15 d.), Tauragės r. (birželio 17 d.) ir į Šalčininkų r. (birželio 21 d.).

Daugiau informacijos ir registracija – https://konsultacijos.lzukt.lt/demoturai