Naujienos

Inovatyvi paslauga padės tiksliai įvertinti dirvožemio išteklių našumą

  2019-03-05

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) drauge su Vilniaus universiteto (VU) Geomokslų institutu 9 ūkiuose įgyvendina Europos inovacijų partnerystės (EIP) grupės projektą, kurio tikslas – sukurti inovatyvią paslaugą „Dirvožemio aerodistanciniai tyrimai ir konsultacijos“. Įgyvendinant projektą iki 2021 metų, siekiama sukurti nepilotuojamais orlaiviais (dronais) ir dirvožemio tyrimais paremtą technologiją, kuri leistų teikti ūkininkams paslaugą, padėsiančią efektyviai ir operatyviai nustatyti dirvožemių problemas, pasiūlyti optimalius būdus joms spręsti.

Dronų taikymas žemės ūkyje supaprastins ir atpigins duomenų, būtinų tiksliajai žemdirbystei plėtoti, gavimo procesą. Duomenis apie turimus išteklius bus galima gauti greitai, nebrangiai ir suprantama išraiška. Tai padės įveikti pagrindinį technologinio amžiaus iššūkį, tenkantį šiuolaikiniam žemės ūkiui – tai tvarus jo vystymas, orientacija į tvariosios ir tiksliosios žemdirbystės sprendimus.

„Per trejus metus esame įsipareigoję sukurti bepiločiais orlaiviais paremtą nuotolinių dirvožemio paviršiaus fizinių savybių tyrimų technologiją, kuri leistų teikti paslaugą, padėsiančią nebrangiai ir operatyviai identifikuoti žemės ūkio naudmenų dirvožemio problemas ir pasiūlyti būdus joms spręsti,“ – sakė vienas iš projekto iniciatorių, LŽŪKT Plėtros padalinio vadovas Rimtautas Petraitis.

Daugiau skaitykite čia.