Naujienos

Ir superūkininkui reikia patikimo partnerio

  2020-12-01

Ūkininkų galvose sukasi šimtai minčių, verčiančių kiekvieną dieną tapti  vis kitos profesijos atstovu: vadovu, buhalteriu, agronomu, meteorologu, vadybininku, ekologu, inžinieriumi, teisininku, ekonomistu, veterinaru, darbų saugos specialistu, miškininku ir dar daugiau. Net ir superherojams reikia patikimo partnerio. Įrodymas – per 6000 Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos klientų, kasmet pasirašančių paslaugų teikimo sutartis. Kas lemia jų pasirinkimą?

Dažniausiai klientai renkasi arčiausiai jo esantį biurą. Žino, kad biuro komandoje yra buhalterinės apskaitos, verslo ekonomikos, augalininkystės, gyvulininkystės konsultantai, o jei vieno ar kito nėra, reikalingas paslaugas teikia atvykę iš kito biuro. Taigi svarbiausių sričių specialistai – vienoje vietoje. Jiems svarbu ir tai, kad biure gali užsisakyti darbų saugos ar miškininkystės, tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro specialistų paslaugas. Ir jos visos yra nešališkos. Nes darbuotojai  nesuinteresuoti parduoti nei pesticidų, nei technikos, įrangos ar kt.

Kodėl tęsiama buhalterinės apskaitos tvarkymo sutartis?

Pirmiausia per 28 metus pasiektas svarbus rezultatas – apie konsultantų profesionalumą žino, jais pasitiki ne tik klientai, patikimi santykiai susiklostę su mokestinę sistemą kontroliuojančiomis institucijomis, paskolas teikiančiais bankais.

Klientai žino, kad konsultantai pirmiausiai sužinos apie mokestinių prievolių pokyčius, visada primins apie artėjantį mokesčių mokėjimą, dokumentų teikimo, atsiskaitymų su kitomis organizacijomis terminus. Taip pat atstovaus jiems įvairių tikrinimų metu ir konsultuos visais buhalteriniais, finansiniais ir mokesčių klausimais. Žino ir tai, kad buhalterinės apskaitos tvarkymo paslauga apdrausta profesinės civilinės atsakomybės draudimu, o pasirašę sutartį jie bus garantuoti, kad reikiamos paslaugos bus suteiktos laiku ir pagal įstatymus.

Reikia pasakyti, kad dažnai biuruose tvarkoma jau kelių kartų ūkių buhalterinė apskaita – prieš kelis dešimtmečius ūkininkauti pradėjusių tėvų ir ūkininkauti pasirinkusių vaikų. Tai puiki pasitikėjimo, dalykiškų ir draugiškų santykių išraiška.

Taip pat klientai įsitikino, kad planuojant plėsti verslą ar naudotis ES parama, biure tvarkyti vykdomos veiklos buhalterinę apskaitą ypač paranku, nes žinant ūkio ar įmonės situaciją daug paprasčiau tartis ir priimti verslo plėtros sprendimus.

„Ūkininkas turi būti viskuo – veterinaru, inžinieriumi, agronomu, buhalteriu. Tą sąrašą dar būtų galima tęsti. Todėl labai gerai, kad yra biuras, galintis sumažinti atsakomybių naštą. Dabar esu ramus dėl buhalterinės apskaitos. Konsultantė Palma Abramavičienė pasistengia, kad viskas būtų atlikta laiku ir tinkamai. Įdarbinti buhalterę ūkyje kainuotų daug daugiau. Juk susideda viskas: alga, darbo vietos įrengimas, buhalterinės programos pirkimas ir jos atnaujinimai“, – mintimis dalijosi Lazdijų r. šeimos ūkyje gyvulininkyste užsiimantis Alytaus r. biuro klientas Raimundas Svipas.

„Žinoma, galima atrasti, kur apskaita tvarkoma pigiau, bet ar būsi garantuotas, kad ten viską gerai padarys, o čia viską padaro gerai. Kai nuveži PVM ataskaitą į Mokesčių inspekciją, tavęs paklausia, kas tvarko apskaitą. Pasakai, kad Konsultavimo tarnyba – tai lyg stebuklingas žodis, garantija, kad viskas bus gerai. Jei buhalterijoje bus klaidų, paramą matysi kaip savo ausis. Sankcijos ne buhalteriui bus taikomos. Klaida gali labai brangiai kainuoti. Biure paslauga apdrausta. Tai irgi labai svarbu. Dar ir įstatymai taip keičiasi, kad nespėji susigaudyti. Biuro konsultantės greičiausiai gauna visą naujausią informaciją, susijusią su mokesčiais“, – svarstė Radviliškio r. biuro klientas Vytas Masiliūnas.

Gera žinia sklinda, todėl pranešus, kad į konsultantus dėl buhalterinės apskaitos tvarkymo gali kreiptis visi verslininkai, vykdantys bet kokią veiklą, turintys deklaruoti pajamas, pelną ir sumokėti jiems priklausančius mokesčius, kreipiasi įvairiausių verslo įmonių savininkai.

Klientai apie kitas paslaugas

Klientai – geriausi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos ambasadoriai. Jų žodžiai – puikus įrodymas, kad konsultantai ištikimi savo misijai.

Jovita Mikalauskienė, ūkininkaujanti gyvulininkystės ūkyje, Žemaičių Kalvarijoje: „Su Konsultavimo tarnyba bendradarbiaujame jau seniai. Iš karto sutikau dalyvauti simbiotikų bandyme. Niekuo nenusivyliau: nei pašarų kokybės, nei karvių sveikatingumo tyrimais. Žiūrime jų rezultatus, sprendžiame problemas, konsultuojamės. Tikrai esu dėkinga“.

Joris Armonas, ūkininkaujantis augalininkystės ir daržininkystės ūkyje, Biržų r.: „Dėl bakterijų naudojimo tirsime NPK, judriuosius ir nejudriuosius kalį ir fosforą. Iš Konsultavimo tarnybos Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro pasikviesime konsultantus daliai laukų daryti žemėlapius, nes turime barstytuvą, kuris pagal žemėlapius gali barstyti trąšas“.

Vitalijus Petronis, ūkininkaujantis sodininkystės ūkyje, Anykščių r.: „Dabar yra taip, kad pas kiekvieną ūkininką jau kontoros reikia. Aš visus kontorinius su ūkiu susijusius darbus perdaviau biurui ir esu patenkintas. Reikalavimų vis daugėja, juos visus susekti neužtenka darbo dienos, o konsultantės net ir apie tai, ko nežinau, pasako. Ūkyje naudojame įvairias pakuotes. Per metus jų susidaro nemažai. Į biurą kreipiausi ir dėl pakuočių tvarkymo paslaugos. Jos prireikė pradėjus veikti GPAIS sistemai. Įsigilinti į reikalavimus reikėjo laiko, o ūkyje darbas darbą veja. Dabar ramu“.

Nijolė Prišmontienė, ūkininkaujanti gyvulininkystės ūkyje, Plungės r.: „Fermos įrangą ir techniką įsigijome gavę ES paramą. Verslo projektą pagal priemonę „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ rengė Konsultavimo tarnybos Plungės r. biuro ekonomikos konsultantė Aušra Zakalskienė. Jai labai padėjo mūsų ūkio buhalterinę apskaitą tvarkanti konsultantė Neringa Uselienė. Visada malonu nueiti į biurą. Konsultantai – patys svarbiausi mūsų patarėjai“.  

Pasak Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius dr. Edvardo Makelio, net ir superherojams reikia patikimo partnerio, kad jie galėtų tęsti savo kasdienius darbus.

„Mes tikime, kad esame patikimi patarėjai ūkininkams sprendžiant kiekvieną svarbią jų verslo situaciją. Dirbame visoje Lietuvoje, tad mielai padėsime kiekvienam ūkininkui, ar jis plėtoja smulkų šeimos ūkį, ar stambesnį. Esame pasiruošę dalintis žiniomis ir kviečiame pasirašyti sutartis 2021 metams. Jų pasirašymo laikotarpis prasidės gruodžio 1 dieną“, – sakė jis.