Naujienos

Išgirskite pranešimą apie biologinių dirvožemio gerinimo priemonių naudojimą ir poveikį anglies sekvestracijai

  2022-01-24

Konferencijos „Sveikas dirvožemis – sveikam augalų derliui“ dr. Davidas C. Johnsonas skaitys pranešimą „Gyvybės įvairovės atkūrimas dirvožemyje – viltis ūkininkavimui, sveikiems augalams, mitybai, aplinkai, sveikatai ir klimatui“.
Davidas – Chico valstijos žemės ūkio koledžo docentas, Tvaraus žemės ūkio tyrimų institute, Naujosios Meksikos valstijos universitete, tiria biologinių dirvožemio gerinimo priemonių naudojimą ir jų poveikį anglies sekvestracijai. Jis nustatė, kad grybų ir bakterijų santykis dirvožemyje labai svarbus augalų produktyvumui ir maisto medžiagų pasisavinimo efektyvumui, taip pat žymiai pagerina anglies sekvestraciją.
Davidas sukūrė bioreaktorių, skirtą kompostui, kuriame gausu grybų, gaminti. Daugumos kompostavimo sistemų konstrukcija patobulinta, nes augalinę medžiagą galima kompostuoti aerobiniu būdu, nereikia vartyti. Bioreaktorius mažina vandens suvartojimą iki 6 kartų, nesukelia kvapų ar su tuo susijusių vabzdžių plitimo, yra nebrangus ir gana paprastas.
Pagrindinis komposto arbatos / ištraukos naudojimo tikslas – didinti mikrobiotos kiekį ir įvairovę dirvožemyje, gerinant jo biologiją ir aktyvumą, subalansuojant mikroorganizmų kiekį. Šie naudingi mikrobai didina maisto medžiagų prieinamumą augalams ir padeda slopinti ligų pradus. Vykstantys procesai vis dar nėra gerai ištirti. Manoma, kad jiems vykstant mikroorganizmai konkuruoja su augalų patogenais, esančiais dirvoje arba ant lapų, taigi, slopina ligų sukėlėjus.
Norite pasisemti iš Davido žinių – registruokitės į konferenciją