Naujienos

Išmanusis ūkio valdymas: atvirų durų diena Gražvydo Kairio pieno ūkyje

  2024-03-26

Sužinokite apie išmanųjį pieno ūkio valdymą pasirinkusius LŽŪKT Šilalės rajono biuro klientus Kairius.

Palentinyje su žmona Rasa ūkininkaujantis LŽŪKT Šilalės r. biuro klientas Gražvydas Kairys pieno ūkį įkūrė maždaug prieš du dešimtmečius. Prisijungus sūnui Artūrui, šeima darniai tvarkosi dviejų krypčių gyvulininkystės ūkyje: vysto pieninę ir mėsinę gyvulininkystę.

Darbo krūvis didesnis, tačiau sūnaus Artūro iniciatyva pradėjus daugiau dėmesio skirti karvių genetikai ir veislininkystei, modernizavus ūkį, pasiekti geresni rezultatai.

Dabar ūkyje rūpinamasi per 70 melžiamų karvių banda, auginamos 28 telyčios. Gražvydas sako, kad įsirengti melžimo robotą paskatino sūnus. Dabar labai svarbu atsirinkti karves, kurių tešmuo tinkamas robotizuotam melžimui.

Pasak Gražvydo sūnas Artūro, siekiama, kad banda būtų beragė, geros genetikos. Jis galvoja toliau plėtoti gyvulininkystės ūkį, neatsisakyti melžiamų karvių.

LŽŪKT Šilalės r. biuro vadovė Jūratė Ciparienė akcentavo, kad prieš 15 m. į biurą atėjęs Gražvydas yra labai žingeidus. Pradėjęs biure tvarkytis ūkio finansinę apskaitą, vėliau drąsiai dalyvavo ES paramos priemonėse, modernizavo ūkį. Jo sūnus Artūras – taip pat biuro klientas.

„Džiaugiamės, kad visi  ūkiui mūsų parengti verslo planai buvo patvirtinti ir sėkmingai įgyvendinti, o Kairiai pernai laimėjo rajone organizuotą konkursą „Metų ūkis“, – sakė J. Ciparienė.

Daugiau apie ūkį www. agroakademija.lt videoreportaže.

Egidijaus Vilkevičiaus nuotraukos