Naujienos

Įvertinti profesinę riziką – kiekvieno darbdavio pareiga

  2020-01-08

Pasak Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Darbų saugos skyriaus vadovės Giedrės Eimontienės, kiekvieno darbdavio pareiga – atlikti profesinės rizikos vertinimą. Tai labai svarbu siekiant užtikrinti darbo vietų saugumą ir išvengti darbe nelaimingų atsitikimų bei profesinių ligų, tad kuriamos ir jau veikiančios interaktyvios rizikos vertinimo priemonės – puikus pagalbos įrankis.

Anot specialistės, Valstybinė darbo inspekcijos (VDI) parengta ir žemės ūkiui pritaikyta priemonė OiRA – puikus pagalbos įrankis, kuris padės įsivertinti situaciją darbo vietose. „Žinoma, ne visada  darbdaviams pavyksta kasdieniuose darbuose įžvelgti rizikingas vietas ir objektus, kurie gali būti nelaimingo atsitikimo priežastimi. Tad jei jums reikalinga pagalba darbuotojų saugos ir sveikatos ir priešgaisrinės saugos klausimais, kreipkitės į Konsultavimo tarnybos specialistus  – konsultuojame darbdavius, padedame įvertinti ūkio situaciją, numatome rizikas, parengiame reikiamus dokumentus“, – informavo G. Eimontienė.

Internetinė interaktyvi rizikos vertinimo priemonė OiRA 

VDI parengė internetinę interaktyvią rizikos vertinimo OiRA priemonę, skirtą socialiniams darbuotojams, dirbantiems stacionariose dienos globos centruose, skirtose vaikams, neįgaliesiems, psichikos ir vystymosi raidos negalia turintiems asmenims, taip pat socialiniams darbuotojams, atliekantiems lankomąją priežiūrą socialinės paslaugos gavėjo gyvenimo vietoje.

Internetinė interaktyvi rizikos vertinimo priemonė OiRA (angl. OiRA – Online interactive Risk Assessment) yra skirta darbdaviams, kurie nėra darbuotojų saugos ir sveikatos ekspertai, padedanti atlikti profesinės rizikos vertinimą: nustatyti esamus ar galimus rizikos veiksnius darbo vietose, įvertinti rizikos lygį, pasirinkti prevencines priemones rizikai pašalinti ar sumažinti, o po to parengti reikiamą rizikos vertinimo dokumentaciją. Rizikos vertinimas – pirmasis žingsnis, siekiant sumažinti nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų skaičių. OiRA dėka šis procesas tampa paprastesnis.

OiRA yra nemokama, prieinama ir paprasta naudoti priemonė, nereikalaujanti jokių specialių žinių ir įgūdžių: tereikia mokėti naudotis elektroniniais įrankiais – užsiregistruoti galiojančiu el. pašto adresu.

Priemonę rasite ČIA.

Agroakademija.lt rekomenduoja

OiRA – nemokamas, interaktyvus profesinės rizikos vertinimas (video)