Naujienos

Jaunasis ūkininkas: „Nėra nė dienos, kad negalvotume apie dirvą“

  2019-09-10

Jaunasis ūkininkas Tadas Galinaitis drauge su dviem broliais ir tėčiu pačioje Dubysos pašonėje, regioninio parko viduryje, valdo šeimos ūkį: kartu dirba beveik 500 ha žemės. Daugiašakė ūkio veikla – pieno ūkis, veislyno statusas, pasėlių plotai – pareikalauja daug darbo, tad kiekviena minutė suskaičiuota. Tadas – vyriausias iš brolių – diplomuotas agronomas, tad pokalbis pakrypsta apie dirvožemį, jo išsaugojimą ir žiemkenčių sėją. Vaizdo reportažą iš ūkio žiūrėkite čia.

Vedžiodamas po tvarkingą ūkį ir rodydamas savo senolių istorines valdas Tadas pasakoja, kad prieš 23-trejus metus šioje vietoje tysojęs plynas laukas. Tačiau tėtis, Jonas Galinaitis, turėjo savo viziją – atsiėmęs 14 ha tėvų žemės pradėjo statybas: nuo tvarto, namuko ir 5 karvių.

Dabar šeimos ūkio valdose ganosi 150 galvijų, iš jų – apie 70 melžiamų karvių, dar keliolika avių, dėl įvairovės – ir keli grynaveisliai žemaitukai. Apie 400 ha skirta rapsams, kviečiams, miežiams, kukurūzams, žirniams ir pupoms, apie 80 ha – pievoms ir ganykloms. Pusė valdomų žemių savos, pusė – nuomojamos.  Tadas sako, kad sąlygos plėstis ir kurtis palengvėtų, jei ūkis būtų ne regioninio parko viduryje, tačiau nesinori keisti to, ką sunkiai tėtis lipdė kelis dešimtmečius. Paklausus apie agronomijos studijas, Tadas prisimena, kad atėjus studijų  pasirinkimo metui abejonių nebuvo. „Tėvukas minėjo, kad jo senelis buvo ūkininkas, tėtis ūkininkauja, dabar aš ūkininkas, tad, tikiuosi, jog bent vienas iš mano vaikų taip pat pasirinks šį kelią. Manau, kad tai yra užkoduota genuose, nes nuo mažų dienų kartu su tėčiu traktoriuose sėdėjau“,  – juokiasi Tadas.

Daugiau skaitykite čia.