Naujienos

Jaunasis ūkininkas Vladislav Ivanov drąsiai eksperimentuoja

  2020-07-09

Šalčininkų rajono ūkininkas Vladislav Ivanov dalyvauja LŽŪKT įgyvendiname projekte „Rūgščių dirvožemių derlumo gerinimas efektyvesniam maisto medžiagų prieinamumui ir augalininkystės produkcijos savikainos pokyčiui“. Jo ūkyje organizuojamos lauko dienos, pristatomi įrengtų bandymų rezultatai. 

Dieveniškių seniūnijoje, siaurame Lietuvos pasienio kyšulyje, kurį beveik iš visų pusių supa Baltarusijos teritorija, šeštus metus per 120 ha augalininkystės ūkį valdantis jaunasis ūkininkas rūgščiuose (pH nuo 4 iki 5,4) ūkio dirvožemiuose augina žieminius rugius, vasarinius kviečius, avižas, grikius. Jis iš 14 ha lauko bandymui atriekęs 5 ha plotą.

Ūkininkas pasakoja, kad su LŽŪKT konsultantais išsityręs tik bandyminio lauko dirvožemį, kuriame šiuo metu plaukia rugiai. Pagal dirvožemio tyrimo rezultatus yra parengtas šio lauko tręšimo planas. Vis tik ateityje Vladislav planuoja išsitirti ir kitų laukų dirvožemį, nes kitaip, pasak ūkininko, efektyviai ūkininkauti sudėtinga. „Iš šio lauko, manau, kulsiu 3,5 t/ha. Kulti apie 4 t/ha iš mūsų žemių būtų svajonė. Žinoma, nuo lauko priklauso. Vienam ir 1,5 t/ha krenta, o iš kito ir 7 t/ha būna, tad dirvožemio tyrimai būtini. Esu jaunasis ūkininkas, tad viskas įdomu. Manau, kad reikia eksperimentuoti ir tinkamai rinktis. Šiemet kai kuriuose laukuose žadu taikyti beariminę technologiją. Tai taip pat savotiškas eksperimentas. Žiūrėsiu, pasiteisins, ar ne. Apskritai mūsų krašto dirvožemiai gana rūgštūs. Kai pradėjome kalkinti, efektas po truputį matomas“, – bandymo naudingumu neabejoja  jaunasis ūkininkas.

Vladislav Ivanov ūkyje bandomos 3 skirtingos kalkinės medžiagos: Polcalc, Oxyfertil ir Rolgran extra. 2019 m. rudenį ir 2020 m. pavasarį bandymo laukelyje su įterpimu išbertos 3 t granuliuotų skirtingų kalkinių medžiagų.

Nuotraukos iš Vladislav Ivanov ūkyje vykusios lauko dienos. Vladislav pirmoje nuotraukoje.

Išsamiau apie lauko dieną straipsnyje, videoreportaže.